Türkiye Kupası 3. Tur Kuraları Çekildi


Türkiye Kupası 3. Tur Kuraları Çekildi

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekim Töreni; Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirildi. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüp temsilcileri katıldı.

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda, 2. tur müsabakaları sonucu rakiplerini eleyen 33, Süper Lig'den 5, TFF 1. Lig'de yer alan 18 ile TFF 2. Lig'de yer alan 36 olmak üzere toplam 92 takım mücadele edecek. 3. tur maçları 19, 20 ve 21 Eylül 2017 tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak. Karşılaşmalar sonucunda tur atlayan 46 takımla birlikte Süper Lig'den 8 takım daha eklenecek ve toplam 54 takım; 4. Tur'da mücadele etmeye hak kazanacak. 4. Tur Kura Çekim tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak.

Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçlarında eşleşmeler şöyle:

Samsunspor-Ankara Demirspor

Çaykur Rizespor-Nevşehirspor Gençlik

Bursaspor-Tarsus İdmanyurdu

Akın Çorap Giresunspor-Cizrespor

Altınordu-Sultanbeyli Belediyespor

Tokatspor-Kahramanmaraşspor

Demir Grup Sivasspor-BUGSAŞ Spor

Boluspor-Sinopspor

Denizlispor-Düzcespor

Mersin İdmanyurdu-Orhangazi Belediyespor

Gaziantepspor-Tire 1922

Bucaspor-Pendikspor

Adana Demirspor-Bayrampaşa

Manisaspor-Arsinspor

Anadolu Bağcılar-Konya Anadolu Selçukspor

Altay-Büyükşehir Belediye Erzurumspor

Şanlıurfaspor-Pazarspor

Van Büyükşehir Belediyespor-Kayserispor

Balıkesirspor Baltok-Kars 36

Payasspor-Amed Sportif Faaliyetler

Hatayspor-Ergene Velimeşespor

Kemerspor 2003-Sivas Belediyespor

Bergama Belediyespor-Sarıyer

Baysal İnşaat Düzyurtspor-Gümüşhanespor

Eyüpspor-Sakaryaspor

Sancaktepe Belediyespor-Elazığspor

Bandırmaspor-Çorum Belediyespor

Anagold 24 Erzincanspor-Eskişehirspor

Menemen Belediyespor-Darıca Gençlerbirliği

Tuzlaspor-Zonguldak Kömürspor

Batman Petrolspor-Göztepe

Yeşil Bursa-Karşıyaka

Erzin Belediyespor-Fatih Karagümrük

Kozan Belediyespor-Adanaspor

Muğlaspor-Etimesgut Belediyespor

Kızılcabölükspor-Ümraniyespor

Hacattepe-Yeni Altındağ Belediyespor

Diyarbekirspor-İstanbulspor

Fethiyespor-Nazilli Belediyespor

Keçiörengücü-Silivrispor

SBS İnşaat Kırklarelispor-Niğde Belediyespor

Kastamonuspor 1966-Ofspor

İnegölspor-Evkur Yeni Malatyaspor

Kocaeli Birlikspor-Edirnespor

Afjet Afyonspor-MKE Ankaragücü

Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Gazişehir Gaziantep

Kaynak: tff.org