Samsunspor Play-Off’ta Elendi


Samsunspor Play-Off’ta Elendi

Yılport Samsunspor, TFF 2’nci Lig Beyaz Grup Play-Off Çeyrek Final ilk maçında depasmanda Sakaryaspor’a 1-0 yenilen Yılport Samsunspor, ikinci maçında rakibi ile 0-0 kalarak elendi.

STAT: 19 Mayıs

HAKEMLER: Halil Umut Meler, İbrahim Bozbey, Gökmen Baltacı

YILPORT SAMSUNSPOR: Furkan, Cenk, Erhan Kartal, Erkam, Oğuz Gürbulak, Ramazan, İlyas Kubilay, Yılmaz (Dk. 78 Savaş), Erhan Şentürk (Dk. 65 Abdulkadir), Samet (Dk. 73 Muhammet Beşir), Bahattin

SAKARYASPOR A.Ş.: Oğuz Çalışkan, Canberk, Ümit Yasin, Ferit, Berkay, Serkan (Dk. 90 Umut), Oğuz Kocabal, Ferhat, Dilaver, Berk İsmail (Dk. 89 Tevfik), Zahit

GOLLER:

SARI KARTLAR: Samet, Erhan Kartal, Cenk, Muhammet, Oğuz (Yılport Samsunspor) – Serkan, Ümit Yasin (Sakaryaspor A.Ş.)

 

Taşdemir; ‘İstifa yok’

 

Play-Off’lardan elendikleri için üzgün olduklarını belirten Teknik Direktörümüz İsmet Taşdemir, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensuplarının ‘istifa edecek misiniz?’ sorusuna İsmet Taşdemir, ‘İstifa yok’ diyerek cevap verdi. İsmet Taşdemir, “Sakarya’da arkadaşlarımız iyi oynamıştı ve aynı kadro ile oynama gereği hissettik. Yanıldığımı da düşünmüyorum. Oyunun genelinde hakim olan ve iyi oynayan taraf bizdik ama sonuç üretemedik” dedi.

Şuanda üzüntülü olduklarını ve üzüntülerinin geçtikten sonra önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başlayacaklarını ifade eden İsmet Taşdemir, “Biz çok gol kaçıran bir takımdık. Yine öyle oldu. Özellikle Sakarya’da çok daha net pozisyonlarımız vardı. Bugün çok net olmasa da yine de gol olabilecek pozisyonlarımız vardı. Olmadı. Neden olmadığını bende bilemiyorum. Sonuçta bir gerçek var atamadık. Takımda mukavelemiz devam ediyor. Sadece bu sene başaramadık. Şuanda üzüntülü bir durumdayız. Bu üzüntümüz geçtikten sonra da önümüzdeki sene ‘nasıl direk çıkabilirizin’ çalışmalarına başlayacağız. Başarısız olduk çıkamadık. Takımda şuanda bir suçlu aranıyorsa suçu ben tek başıma da üstlenebilirim. Mazeret olarak hiçbir şeyin arkasına sığınmadım. Sonuçta biz buraya gelirken sadece 6 aylık bir anlaşma yapmadık. Olası çıkamadığımız durumda da önümüzdeki senenin yapılanmasını üzüntümüz geçtikten sonra çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.