Samsunspor Galibiyetle Başladı


Samsunspor Galibiyetle Başladı

Samsunspor, sahasında Amed Sportif Faaliyetler’i kaptan Ercan Yazıcı'nın golüyle 1-0 yenerek sezona galibiyetle başladı.

Stat: Yeni 19 Mayıs Stadyumu
Hakemler: M. İlker Coşkun xx, Rıdvan Okuş xx, Kadir Kantekin xx

Samsunspor: Furkan Köse, Erhan Kartal, Şahin Şafakoğlu, Ercan Yazıcı, Canberk Dilaver, Ramazan Çevik (Kubilay dk. 46), Çağrı Ortakaya, Savaş Yılmaz, İrfan Başaran, Samet Asatekin (Erhan Şentürk dk. 64), Muhammet Beşir (Okan Dernek dk. 76)

Amed Sportif Faaliyetler: Erdi, Yiğitcan Günboyu (Rıdvan dk. 90) Hasan Küççük, Ercan Çapar (Gökhan dk. 66), Nezir Özer, Umut Koçin (Muhammet dk. 61), Mehmet İstemi, Ömer Karancı, Oğuz Çetinkaya, Volkan Geyik, Mansur Çalar 

Gol: Ercan Yazıcı (dk. 65) (Samsunspor) 

Taner Taşkın: “Gerçekten iyi bir takımımız var“

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Amed Sportif Faaliyetler maçını değerlendirdi. 

Sezonun ilk maçlarının zor olduğunu belirten teknik direktör Taner Taşkın, “İlk maçın zorluğunu biz biliyorduk. Kolay olmayacaktı. Çünkü herkes kamptan geliyor. Çok dirençli bir şekilde karşımıza çıkacaktı. Bizlerde ona göre hazırlandık. 17 tane yeni transferin olduğu bir takımı 45 günde takım haline getirmek, birlikte oynatmak, birlikte mücadele ettirmek gerçekten kolay değil. Bunun zorluğunu yaşadık. Gerçekten iyi bir takımımız var. Grubumuzda da dün ve bugün oynanan, rakibimiz olan takımlar kendi sahalarında mağlup oldular. Bizim bugün galip gelmemiz çok önemliydi. Rakibimizde geçen seneden bildiğimiz, tecrübeli ve birlikte oynamayı iyi yapabilen bir takım. Eğer 3’üncü dakikada Muhammet Beşir ile girdiğimiz pozisyon gol olsaydı belki rakibi açmakta biraz daha kolaylık yaşayabilirdik. Fakat rakip gol gelmeyince biraz daha direndi” dedi.

Kaynak: samsunspor.org