Samsun Şehitlerini Uğurladı


Samsun Şehitlerini Uğurladı

Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin düzenlenen cenaze törenleri ile son yolculuklarına uğurlandılar.

Uzman Çavuş Hüseyin Şahin Havza’dan Uğurlandı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin için de Havza ilçesi Kevser Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Şehitimizin cenaze namazı, Havza ilçesi Kevser Camii’nde Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı ve Konya Milletvekili Prof. Dr.Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri, Akif Çağatay Kılıç, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Erhan Usta, Kemal Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondukuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile öğle namazına müteakip kılındı. 

İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra şehitimizin naaşı askerlerin omuzunda cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Havza ilçesi Yenice Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin'in naaşı, okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Yenice Mahallesi mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.   

 Defin töreninin ardından Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Aziz Şehitimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı ve fotoğrafını şehitimizin annesine ve eşine teslim etti.   

Uzman Çavuş Hüseyin Şahin Çarşamba’dan Uğurlandı

Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın için Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi’nde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Şehitimizin cenaze namazı, Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi Camii’nde Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri, Akif Çağatay Kılıç, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Erhan Usta, Kemal Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile öğle namazına müteakip kılındı. 

İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra Şehitimizin naaşı askerlerin omuzunda cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın naaşı, okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Epçeli Mahallesi mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Defin töreninin ardından Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Aziz Şehitimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı ve şehitimizin fotoğrafını babasına teslim etti. Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakan Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak, şehitimizin ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.