Meşe Orman Park Çiçek Açtı


Meşe Orman Park Çiçek Açtı

Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve şehre nefes aldıracak olan Meşe Orman Park çiçek açtı. Her geçen gün ilerleyen proje alanında insanlar doğanın keyfini çıkarıyor.

Canik Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile hayata geçirilen Meşe Orman Park projesi sona yaklaşırken, yapılan çalışmalarla orman içi adeta çiçek açtı.

Şehre nefes aldıracak ve iki etaptan oluşacak projenin ilk etap çalışmaları kapsamında yürütülen peyzaj çalışmaları ile güzelleşen proje alanında uygulanan renk renk çiçekler ormanı adeta renklendirdi. Toplam 92 dönüm alan üzerinde uygulanan proje alanında incelemelerde bulunan Başkan Genç, Samsunluların doğayla buluşacağı önemli bir alana kavuşacağını söyledi.

DOĞAL AKTİVİTE MERKEZİ

Meşe Orman Park'ın, Samsun için önemli bir kazanım olacağına da işaret eden Başkan Genç, "Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekâna kavuşacak. Projenin içerisinde çok önemli aktivite mekânları olacak. Hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikâh alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak. 7'den 77'ye herkes buradaki bu güzel doğanın tadını çıkaracak" dedi.

SAMSUNLULAR NEFES ALACAK

Projenin kısa zamanda tamamlanacağını da ifade eden Başkan Genç, "İnsanlarımıza şehrimize kazandırdığımız bu güzel alanda vakit geçirerek değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda oturma alanları, yürüyüş yolları son aşamaya geldi. Bu doğal alanın içerisini renk renk çiçeklerle süsledik ve görsellik kazandırdık. Samsun’un böyle bir projeye ihtiyacı vardı. Burası gerçekten halkın nefes alabileceği bir nokta. Tamamlandığı zaman Samsun'umuz çok güzel bir mekâna kavuşmuş olacak" diye konuştu.

PROJENİN İÇERİĞİ

Samsun'a nefes aldıracak olan projenin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak.