İlkadım’da Kurban Pazarına Ücretsiz Servis


İlkadım’da Kurban Pazarına Ücretsiz Servis

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kurbanlık Satış Alanı da hareketlenmeye başladı. Bu yıl da İlkadım Belediyesi Güzeldere Mahallesi’nde bulunan kurban satış alanına ulaşım için tek noktadan ücretsiz servis imkânı sunuyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 11 Ağustos 2019 Pazar (Bayram) gününe kadar her gün saat 9:00 ile 18:00'da her saat başı 100.Yıl Bulvarı üzerindeki Eski İlkadım Belediyesi hizmet binası önünden İlkadım Kurban Pazarı'na ücretsiz servis kaldırılacağını söyledi.

''100.Yıl bulvarından İlkadım Kurban Pazarına''

Vatandaşların Kurban Satış ve Kesim Alanı’na rahatlıkla ulaşabilmeleri için İlkadım Belediyesi tarafından ücretsiz servisler de tahsis edildi. 100.Yıl Bulvarı eski İlkadım Belediyesi Hizmet binası önünden ve Güzeldere Mahallesi'ne karşılıklı olarak hareket edecek servisler Kurban Bayramında hizmet verecek. Servisler 100.Yıl Bulvarı üzerinden 09.00 ile 18.00 saatleri arasında saat başı hareket edecek. Bu yıl servisler tek güzergâh kullanacak. Servisin güzergahı 100.Yıl bulvarından başlayarak,Unkapanı ışıklar,Rasathane Cami önü,Zübeyde Hanım Parkı,Mert Irmağı köprüsü,Derebahçe koşu yolunu takip ederek İlkadım Kurban Pazarında son bulacak.

''Ulaşım sorununa kolaylık sağladık''

Güzeldere Mahallesi'nde bulunan İlkadım Kurban satış alanı gitmek ve kurban almak isteyen vatandaşlar için servis kaldırılması ile ulaşım sorunu olanlara kolaylık sağlanmış olacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ''Kurban satış yerinde yapılan yatırım ve hizmetlerden dolayı hem vatandaş hem de kurban satıcısı olan esnaflar memnun. Gerek temizlik, gerek ise ulaşım ağının açık olması ulaşım açısından son derece önemlidir. Kurban bayramında vatandaşlarımızın dini vecibelelerini yerine getirirken sorun yaşamaması için altyapı hizmetlerini ihtiyaçları karşılayacak şekilde planlayıp tamamladık. Alanımızda satışlar başladı'' dedi.