YEDAŞ’ta Hayat Kurtaran Bilgiler Sürpriz Ödüller Kazandırdı


YEDAŞ’ta Hayat Kurtaran Bilgiler Sürpriz Ödüller Kazandırdı

Yaklaşık 40.000 m2 alanda 3 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti vermek amacıyla sahada zorlu koşullarla mücadele eden YEDAŞ, İş Sağlığı Güvenliği alanında farkındalık yaratmak amacıyla çalışanları arasında İş’te Güvenlik Bilgi Yarışması düzenleyerek başarılı ekipleri ödüllendirdi.

İş’te Güvenlik Bilgi Yarışması ile Farkındalık Sağlandı

Faaliyete başladığı 2011 yılından bu yana çalışanlarının sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla tüm çözüm ortaklarıyla olası iş kazalarını ve bunların etkilerini en aza indirmek üzere İş Sağlığı Güvenliği tedbirlerini geliştiren YEDAŞ, çalışanlarını İş’te Güvenlik Bilgi Yarışması’nda bir araya getirdi. Düzenlediği iş sağlığı güvenliği eğitimleri,  gerekli araç gereç ve ekipman desteği ile tüm çalışanlara sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı yaratmanın yanı sıra konunun hassasiyetinin kavranması amacıyla değişik uygulamalar da hayata geçiren YEDAŞ, hizmet verdiği 5 ilde arıza onarım bakım çalışanları arasında “İş’te Güvenlik Bilgi Yarışması” düzenledi. Kasım ayında Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop illerinden 3’er kişiden oluşan 37 ekibin başvuru yaptığı yarışmada ön eleme turları il koordinatörlüklerinde gerçekleşti. 14 Aralık tarihinde Grand Amisos Hotel’de gerçekleşen Büyük Final’e Sinop’tan Grup Kontrol Kalemi; Samsun’dan Grup Güven; Amasya’dan Sağlamcılar; Çorum’dan Poyraz; Ordu’dan Lanyard Gücü takımı katılma hakkı kazandı. İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında önemli hususların sorulduğu ve üzerinde detaylı yorumlar yapıldığı yarışmada çalışanların bilgileri güncellendi. Yarışmanın galibi Ordu’dan katılan Lanyard Gücü olurken Çorum ekibi Poyraz ikinci; Samsun ekibi Grup Güven üçüncü oldu. 

Çalışırken Önce İş Sağlığı Güvenliği Tedbirlerimizi Alalım Sonra İşimizi Yapalım

Yarışmayı kazananlara, kupa, madalya ve ödüllerini YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk takdim etti. Elektrik dağıtım sektöründe, İş Sağlığı Güvenliği’ni korumanın birincil koşul olduğuna ve başarının fiziksel ve ruhsal anlamda sağlıklı çalışanlarla yakalanacağına dikkat çeken Sayın Rıdvan Aktürk, “5 ilde hem sahada hem de ofiste 1500’e yakın çalışanla müşterilerimize kaliteli ve sürekli elektrik hizmeti vermek amacıyla 7 /24 çalışıyoruz.  İş alanı sebebiyle özellikle saha çalışanlarımız açısından pek çok risk söz konusu. Bütün çalışanlarımızın, işlerini yaparken iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymasını bekliyoruz. İşimizi hızlı yapmak için ihmal ettiğimiz küçük bir detay hayatımızda önemli bir olumsuzluğa sebep olabilir. Sağlık yerine koyulamayan büyük bir değer. Bu sebeple ilk önce gerekli tedbirlerimizi tam anlamıyla alalım, sonra işimizi yapalım. Aynı konu ofis çalışanlarımız için de geçerli. Ofiste de güvenlik kurallarına uymaya özen gösterelim. Hepinize kazasız, sağlık ve başarı dolu bir çalışma hayatı diliyor; yarışmaya katılım sağlayan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.