Samsunspor, Tarsus İdman Yurdu Galibiyetiyle Liderliğini Sürdürdü


Samsunspor, Tarsus İdman Yurdu Galibiyetiyle Liderliğini Sürdürdü

Yılport Samsunspor, ligin 21. haftasında deplasmanda karşılaştığı Tarsus İdman Yurdu’nu Bahattin Köse ve Ahmethan Köse’nin golleriyle 2-1 yenerek liderliğini sürdürdü.

Ertuğrul Sağlam: “Bu maçtan gerekli dersleri çıkaracağız”

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp haftaya oynayacağımız Afjet Afyonspor maçına en iyi şekilde hazırlanmalıyız” dedi.

Ertuğrul Sağlam, deplasmanda 2-1 kazandıkarı Tarsus İdman Yurdu maçını değerlendirdi. Tarsus İdman Yurdu maçının zor geçeceğini bildiklerini belirten Ertuğrul Sağlam, “Zor olacağını biliyorduk. Tarsus İdman Yurdu deplasmanı zor bir deplasman. Bunların bilinci ile biz buraya geldik. İlk devre beklediğimiz dirençle karşılaştık. Maalesef cevap veremedik. İkinci yarı soyunma odasında oyuncularla paylaştığımız bazı önemli noktalar ve oyuncularımızın buna çok çabuk şekilde reaksiyon vermesi ve sonrasında golü bulmamız moralimizi ve motivasyonumuzu arttırdı. Ondan sonraki dakikalarda oyunda üstünlüğü de ele geçirdik. Bizi lider tutacak, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacak 3 puanı alacak golü de bulduk. Ben oyuncularımızın hepsine teker teker teşekkür ediyorum. Samsun’dan gelip bizi destekleyen taraftarlarımızı da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

STAT: Burhanettin Kocamaz Stadyumu

HAKEMLER: Semih Kurt, Mehmet Kağan Bingül, Turgut Evran

TARSUS İDMAN YURDU : Barış, Mehmet, Ferhat (Dk. 66 Erkam Develi) Nurullah, Ali (Dk. 85 Samet Eker), Yılmaz, Mustafa, Artun(Dk. 76 Mehmet Kağan Türkmen), Alperen, İbrahim, Sefa
YILPORT SAMSUNSPOR: Nurullah, Caner, Recep, Muhsin, Gökhan Alsan (Dk. 80 İlyas Kubilay Yavuz), Burak (Dk. 61 Ahmethan Köse), Ferhat, Gökhan Meral (Dk. 46 Ramazan Çevik), Veli, Halil, Bahattin

GOLLER: Dk. 14 Yılmaz Can (Tarsus İdman Yurdu), Dk. 49 Bahattin Köse ve Dk. 71 Ahmethan Köse (Yılport Samsunspor)

Takımımız, ligin 21. haftasında deplasmanda karşılaştığı Tarsus İdman Yurdu’nu Bahattin Köse ve Ahmethan Köse’nin golleriyle 2-1 yendi.