Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri'nin Açılışı Gerçekleştirildi


Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri'nin Açılışı Gerçekleştirildi

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından düzenlenen, Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri'nin açılışı gerçekleştirildi.

22-24.09.2017 tarihleri arasında Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından düzenlenen Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri açılış töreninin kurdelası Samsun Valisi Osman Kaymak ve protokol üyelerinin katılımıyla kesildi.

Samsun Valisi Osman Kaymak burada yaptığı konuşmasında ‘Samsun’un ülkemiz içerisindeki yerini hepimiz biliyoruz. Samsun'un birlik ve beraberlik örneğini hepimiz tarih kitaplarından okuduk. Samsun ülkemizin kurtuluş mücadelesinin başladığı şehir ve İstanbul ortalamasına baktığımızda Samsunluların nüfusu beşinci sırada yer almakta. Dolayısıyla İstanbul’da çok büyük bir Samsun potansiyeli var. Böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’na, emeği geçenlere, katılımcılara ve ziyarete gelen herkese teşekkür ediyorum.’ dedi.

Vali Osman Kaymak konuşmasının ardından fuar alanında bulunan OKA, Canik, Vezirköprü, Çarşamba, Atakum, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Bafra, Asarcık, Ladik ve diğer ilçelerimizin stantları ile sivil toplum kuruluşlarının stantlarını ziyaret ederek, emek veren herkese teşekkür etti.

Üç gün sürecek olan Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri kapsamında açılan stantlarda Samsun yöresine özgü giyecekler, ürünler, lezzetler, turistlik yerler ve hediyelik eşyalar sergilenip, İstanbul’daki Samsunlular ve diğer vatandaşların beğenisine sunulacak. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri 22-24 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri açılış programına ayrıca Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.