Çambaşı Yaylası’nın Çehresi Değişiyor


Çambaşı Yaylası’nın Çehresi Değişiyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde gerçekleştirilen Cephe İyileştirme Projesi, şehrin önemli turizm noktalarından biri olan Çambaşı Yayla merkezinde de uygulamaya koyulacak.

Doğal yapıya uygun olarak 52 binanın giydirileceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Bu yaz projeye başlamayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ki yapılan bu çalışmalar ilimizde 1 milyon turist hedefini daha da yukarılara taşıyacak” dedi.

52 BİNADA GİYDİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, DOKAP, Kabadüz Belediyesi ve vatandaşlarımızın işbirliğiyle hayat bulacak proje kapsamında Çambaşı Yaylası’nın doğal, tarihi, kültürel ve yöresel kimliğine uygun olarak dış cephe iyileştirme çalışması yapılacak. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tekintaş, “Kayak Merkezi’nin de içerisinde bulunduğu Çambaşı turizm merkezimizi iyileştirme projesi çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turizm merkezine yakışır şekilde olması için 62 parseldeki 52 binanın giydirme çalışması yapılacak. Bunu bir başlangıç olarak görüyor diğer ilçelerimizde bulunan turizm merkezlerinde de benzer çalışmayı yapmayı hedefliyoruz. Ahşap cephe, mantolama ve dış cephenin görsel olarak uygun hale getirilmesi projesi çerçevesinde tüm çalışmalar yerine getirilecek. Çambaşı’nı sürekli ziyaret edilebilir, ticari ve turizm hareketliliği olan yerlerden biri haline getirme çabamız devam edecek. Bu yaz projeye başlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“1 MİLYON TURİST HEDEFİNİ AŞACAK BİR ÇALIŞMA OLACAK”

Projenin DOKA ile birlikte uygulanacağını söyleyen Başkan Engin Tekintaş, “Bina sahiplerinin katkısı dışında DOKA vasıtasıyla elde ettiğimiz kaynaklarla bu projeyi hayata geçireceğiz. İnanıyoruz ki bu güzelleştirmeler ve iyileştirmeler ilimizde bu yıl 1 milyon olarak hedeflenen ziyaretçi sayısını daha da yukarılara taşıyacak. Çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederken yapacağımız bu proje ile güzel ve özel bir iş ortaya çıkmış olacak. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.