SAMFAD ‘’Kadın’’ Temalı Fotoğraf Sergisi Yeşilyurt AVM’de


SAMFAD ‘’Kadın’’ Temalı Fotoğraf Sergisi Yeşilyurt AVM’de

Fotoğraf sanatını Samsun’da hak ettiği yere taşımak ve geniş kitlelere ulaştırma adına çalışmalarına başlayan SAMFAD (Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği) Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ‘’Kadın’’ temalı fotoğraf sergisini Samsunlularla buluşturuyor.

2002 yılında kurulan Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği yaşamlarında fotoğrafa yer ayıran üyeleri ile Samsunda fotoğraf sanatının yaşaması ve daha ileri düzeylere gelmesi için çalışmalar yapmaktadır. Zaman zaman Temel Fotoğraf Eğitim Seminerleri, her biri diğerlerinden farklı konu başlıkları altında karma sergiler düzenlemektedir. Sosyal sorumluluk projelerine destek vermekte olan SAMFAD Samsun’da geçmişte birçok sosyal içerikli projede paydaş olarak yerini almıştır.

16 yıl içinde 28 fotoğraf sergisini başarı ile tamamlayan SAMFAD, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi çatısı altında 29. fotoğraf sergisini 5 Mart Pazartesi Günü gerçekleştirilecek açılış ile fotoğraf severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. 22 dernek üyesinin katkı verdiği karma sergide 44 eser yer alacak ve konu başlığı ‘’KADIN’’. Toplumun ve ailenin ayrılmaz bir parçası olan kadını her yönü ile yaşamın içinde göstermeyi fotoğraflarla konu edinecek.

Alışveriş yapmanın keyifli ve sıcak ortamında, birbirinden özel fotoğrafların yer aldığı sergi 5-11 Mart tarihleri arasında Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ziyaretçileri tarafından gezilebilecek. Detaylı bilgi ve yapılan etkinliklere Facebook, Twitter ve İnstagram sayfalarından ulaşabilirsiniz.