Rize Yeşilay Derneği Açıldı


Rize Yeşilay Derneği Açıldı

Rize Belediyesi ek hizmet binası Doktarlar Sitesi'nde, yerini Belediyenin tahsis ettiği Yeşilay Derneği Rize Şubesi'nin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yanı sıra Yeşilay Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman, Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri muhtarlar ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşma yapan Bilal Erdoğan, "Bu tür şubelerin daha fazla olması için çabalarımız sürecek. Bundan sonraki süreçlerde insanların sigarayı bırakması için topyekûn bir mücadele içinde olmamız gerekiyor. Bütün illerde bu tür şubelerin olması gerek, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın Hayırlı uğurlu olsun temenni si ile kurdelesi kesilip açılışı yapılan, Yeşilay Cemiyeti Rize Şubesi Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirildi. Kongrede Yeşilay Cemiyeti Rize Şubesi Başkanı Av. Harun Mertoğlu, görevi Selım Kandemir'e devretti.

Yeşilaya Yaptıkları katkılardan dolayı Gazeteci Osman Köseoğlu ve Rize Araştırma Hastanesi Şube Müdürü Vedat Tanış'a Bilal Erdoğan plaket taktim etti.