Kongre Süreci Sonbaharda Başlayacak


Kongre Süreci Sonbaharda Başlayacak

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, sonbaharda başlayacak olan AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.

Başkan Aksu açıklamasında AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre sürecinin sonbaharda başlayacağı müjdesinin, AK Parti 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda bizzat Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini belirterek şunları kaydetti:

TAKVİMİ GENEL MERKEZ BELİRLEYECEK

"Cumhurbaşkanımızın iç ve dış siyasete yönelik çok önemli mesajlar verdiği ve seçim sonuçlarının genel bir değerlendirmesi şeklinde gerçekleşen İl Başkanları toplantımızda Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre sürecinin sonbaharda başlayacağı müjdesini bizlerle ve kamuoyuyla paylaşmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuyla ilgili açıklamaları basına ve kamuoyuna yansımıştır. Bu aşamadan sonra Genel Merkezimizin belirleyeceği kongre takvimi çerçevesinde gerekli çalışmalar hayata geçirilecektir.

Son dönemde basında yer alan ve özellikle ilçe bazında ortaya atılan muhtelif iddialar ise gerçeği yansıtmamaktadır. Sadece 5 ilçeyi kapsayan bir kongre takvimi söz konusu değildir. Genel Merkezimiz tarafından kongre sürecine ilişkin detaylar belirlendikten sonra tüm ilçelerimizi ve ilimizi kapsayan bir kongre takvimi işletilecektir.

"KONGRELER, TEŞKİLATLARIN BAYRAMIDIR"

Kongreler ve kongre süreçleri teşkilatların tabiri caizse adeta bayramlarıdır. Hem bir yenilenmeye ve tazelenmeye vesile olurlar, hem de birlik ve beraberliğin, kaynaşmanın ve daha da güçlenmenin en güzel örnekleri sergilenmiş olur. Açıklanacak kongre takvimi sonrası, teşkilatlar olarak bir şölen havası içerisinde süreci hep birlikte yaşayacağız. Kuruluş ruhu çerçevesinde ve tam bir beraberlik içerisinde tüm teşkilat mensuplarımızın katılım sağlayacağı bir kaynaşmayı birlikte yaşayacağız. Milletin umudu olarak siyaset sahnesine çıkan AK Parti, kutlu yürüyüşüne devam edecektir.

CUMHURBAŞKANIMIZI SAMSUN'DA AĞIRLAYACAĞIZ

Samsun, kurtuluş meşalesinin yakıldığı şehir olarak adını tarihe altın harflerle yazdırmış özel bir konuma sahiptir. Samsun Milli Mücadelenin başlangıcını temsil eden çok nadide bir kenttir. Samsun mücadele şehridir, şehitler diyarıdır. Bu vesileyle; geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK'nın kalleş saldırısında şehit düşen Samsun Asarcıklı hemşehrimiz Yarbay Zafer Akkuş'u da rahmet ve minnetle anarken; Samsun'a karşı özel bir ilgisi olduğunu bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı yakın bir gelecekte Samsun'da tekrar ağırlayacak olmanın da gururunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, önümüzdeki günlerde şehrimizi ziyaret ederek Samsunlu hemşehrilerimizle bir araya gelecektir. Ziyaret tarihi belli olunca kamuoyuna gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Bu vesileyle; AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre sürecinin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyor; vatandaşlarımızın ve teşkilat mensuplarımızın gelişmeleri bu açıklamalar çerçevesinde değerlendirmesini önemle rica ediyorum."