OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi’ne Yeni Dekan


OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi’ne Yeni Dekan

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinin yeni dekanı Tıp Fakültesi öğretim üyesi  Prof. Dr. Mehmet Emirzeoğlu oldu. Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi dekanlık makamında 29 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilen devir-teslim töreninde Prof. Dr. Mehmet Emirzeoğlu görevi Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız’dan devraldı. Törene Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Genel Sekreter Doç Dr. Menderes Kabadayı ve akademisyenler katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, görev değişikliğinin yeni dönemin doğası gereği beklenen kan değişimi sebebiyle yapıldığını söyledi. Prof. Dr. Bilgiç, “Mustafa hocanın gayretlerini ve attığı güzel adımları biliyoruz. Mehmet hoca bunu daha da ileriye taşıyacak. Mustafa hocaya verdiği hizmetler için teşekkür ediyorum.” dedi.

“Amacımız Liyakat Esaslı Bir Yönetim”

Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinin gelişimini sürdüren ve ihtiyaçları olan bir fakülte olduğunun altını çizen Rektör Bilgiç, spor bilimlerinin disiplinlerarası bir alan olduğu için tıp gibi ilgili alanlarla iletişim halinde olmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Rektörlük görevini devraldığından bu yana liyakat esaslı bir yönetim sergilemeyi amaçladığını vurgulayan Prof. Dr. Bilgiç, bu esasın her alanda uygulanacağını belirterek, “Bu üniversitenin mensubu olmakla gurur duymanıza çok az kaldı.” diye konuştu.

Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız da “Uzun yıllar birlikte çalıştığım değerli bir arkadaşımın atanması sebebiyle mutluyum. Görevi en iyi şekilde yapacağını düşünüyorum. Tüm fakülte olarak başarılı olmanızı diliyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Emirzeoğlu ise hakka hukuka riayeti ve adaleti teslim etmeyi hedeflediğini ifade ederek, “Görevi bıraktığımda geride hoş bir seda bırakırsam kendimi bahtiyar sayarım. Allah yar ve yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.

Tören, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in eski ve yeni dekana çiçek takdim etmesiyle sona erdi.