OMÜ Öğrenci Konseyinden Cumhuriyet Bayramı Mesajı


OMÜ Öğrenci Konseyinden Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ondokuzmayıs Üniversitesi Öğrenci Konseyi başkanı Muhsin Oğul, Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Muhsin Oğul, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bağımsızlık sembolümüz olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 95'inci yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eymeyen  Aziz Türk milleti, istiklal ve istikbaline göz diken işgalcilere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, büyük zaferin ardından 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilkesiyle muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedef edinmiştir. Bu hedefe giden kalkınma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş olan ülkemiz, bugün dünyanın söz sahibi, saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda siyasi, askeri ve ekonomik saldırılara maruz kalan ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bu saldırıları da bertaraf etmeyi  başarmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 95. yıl dönümünde,  başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.