Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu’dan OSB Açıklaması


Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu’dan OSB Açıklaması

AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu, Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi için 5 Milyon 53 bin TL’nin, Fatsa OSB için ise 8 Milyon TL’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tahsis edildiğini açıkladı.

Ordu Yatırımcılar İçin Cazibe Merkezi Olacak

Altınordu Karaağaç mahallesi ile Ulubey’e bağlı Güzelyurt mahallesi arasında yapılacak olan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu, Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılacağı alanda yürütülen kamulaştırma işlemleri için kullanılacak 5 Milyon 53 bin TL’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ile yapılan görüşmeler sonucunda Ordu’ya gönderileceğini belirti. AK Partili Milletvekilleri “Ordu’nun sanayi ve ekonomisine önemli katlı sağlayacak olan 2. Organize Sanayi Bölgesi için bakanlıktan talep edilen paranın tamamı gönderildi. Ordumuzun 2. Organize Sanayi Bölgesi hizmete açıldığında 5 bin kişi için istihdam kapısı olacak. Normalde 5. Bölgede bulunan Ordu’da OSB çatısı altında olan işletmeler 6. Bölge gibi destek alacak. İşletmeler gelir vergisi, SGK payı, stopaj ve KOSGEB nezdinde daha avantajlı bir konumda olacaklar. Bu da Ordumuzu dışardan gelecek yatırımcılar için de cazip kılacak. Tüm Ordu’ya hayırlı olsun.” dedi.

Fatsa’ya 8 Milyon TL

Fatsa’da yapılacak olan OSB için de çalışmaların hızla sürdüğünü belirten AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile yapılan görüşme sonrasında, kamulaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere 8 Milyon TL’nin gönderildiğini kaydetti.