Maraton ve Halk Koşusuna Kayıtlar Başladı


Maraton ve Halk Koşusuna Kayıtlar Başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şahadete ulaşan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün anısına “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek olan 38’inci Trabzon Yarı Maratonu, 23’üncü Halk Koşusu ve 3’üncü 10 km Koşusuna katılmak isteyen vatandaşlar için kayıtlar başladı.

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünde icra edilecek olan etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar, Cemal Kamacı Spor Merkezi ve Meydan Parkı’nda kurulan stantlarda kayıtlarını yaptırabiliyor. Trabzonlular sportif etkinlikler için kayıtlara yoğun ilgi gösterirken Halk Koşusuna katılacak olanlardan kesinlikle herhangi bir ücret alınmıyor. 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek olan sportif etkinlikler için kayıtlar 16 Şubat akşamı tamamlanacak.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞACAĞIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Trabzon’un her dönemde dünya kamuoyuna gereken mesajı verdiğini ifade ederken, “18 Şubat’ta Eren’imiz için, tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için, Afrin’e huzur getirmek için sınırlarımızın ötesinde canlarını ve kanlarını ortaya koyan aslanlarımız için koşacağız. Tüm halkımızı bu önemli etkinliğe katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.