İlkadım'daki Dev Projeler Konuşuluyor


İlkadım'daki Dev Projeler Konuşuluyor

Toplumun her kesiminin faydalanacağı projeleri hayata geçiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım’da büyük değişiminin ve gelişimin mimarı oldu. 

Son yıllarda büyük atılımlarla hayata geçirilen proje ve yatırımlar halkta büyük yankı uyandırdı. Sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve eğitim alanlarında öne çıkan birçok hizmetlerin yanı sıra kentin modern gelişimiyle birlikte toplumun sosyal huzuru ve refahını  artıracak mega yatırımlar, İlkadım ilçesinin geçmişten bugüne bakıldığında tarihinin en büyük projeleri arasında yer alıyor. 

GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCI BELEDİYECİLİK!

Girişimci belediyecilik anlayışıyla yatırımları ilçesine çeken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Belediye hizmet alanlarından olan Çatalarmut Mahallesi’ndeki Eski Fen İşleri Şantiyesi’ni Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisi karşılığında Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni bölgesine kazandırmıştı.  Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olma özelliği taşıyan merkez bünyesinde çok amaçlı salon (basketbol, voleybol ve hentbol salonu), fitnes salonu, 5 derslik, zeka oyunları dersliği, yemek dersliği, müzik ve folklor dersliği, kütüphane, sporcu soyunma odaları, antrenör soyunma odaları, engelli lavaboları, kafe ve fuaye alanı bulunuyor.

ÇOK BEĞENİLİYOR!

6 dönüm alan üzerine yapılan Samsun’un en büyük toplantı ve düğün organizasyonlarının yapılabildiği, içerisinde etüt merkezleri, sinema ve fitness salonları, mescit, kafeterya, otopark ve dinlenme mekanlarının bulunduğu Derebahçe Sosyal Tesisleri kentin en çok beğenilen ve istifade edilen tesislerinden birisi haline geldi.

BENZERİ VE ÖRNEĞİ YOK!

Diğer yandan mimarisi ile benzeri bulunmayan Baruthane Mahallesi’nde Selçuklu mimarisiyle   6,5 dönüm alanda inşa edilen Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesi  inşaatı tamamlandığında Samsun'a Ankara Hacı Bayram Veli, İstanbul Sultanahmet ve Eyüp Sultan gibi önemli bir merkez olacak. Eğitim, ibadet, dinlenme ve sosyal mekanları ile dikkat çeken 5 bin kişi kapasiteli olacak camiİ ve külliyenin 200 araçlık otopark ve 2 bin kişilik de çok amaçlı salona sahip olacak.

10 AY SONRA YENİ BİNA TAMAMLANIYOR!

23 yıldır kullanım itibariyle kendisine ait bir hizmet binası  olmayan başka binalardan dönüştürülerek hizmet vermeye çalışan İlkadım Belediyesi nihayet Yeni Belediye Hizmet Binasına kavuşuyor. Kıran Mahallesinde 20 dönümlük alan içerisinde 11 dönümlük alana yapılan İlkadım Belediyesi’nin yeni hizmet binası ise 10 ay sonra tamamlanacak. Tamamlandığında modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak olan Yeni Belediye Hizmet Binası, Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatarak şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek. 

İLKADIM'I DÖNÜŞTÜRECEK 2 DEV PROJE!

Öte yandan diğer bir önemli proje olan 20 gün önce yıkımına başlanan eski Unkapanı Kültür Merkezi yenilenecek olan muhteşem mimarisi ile birlikte sosyal, kültürel, sportif ve ticari yaşam alanlarına dönüşecek. Bu dönüşüm Unkapanı mahallesinin modern anlamda değişim ve gelişimine de büyük katkı sağlayacak. Yeni binanın ilk katı dükkanlardan oluşurken zemin katta planlanan 200 araçlık otoparkı ile şehrin en büyük sorunlarından olan otopark sorununa önemli ölçüde çözüm olacak. Yeni yapının 1 ve 2’nci katlarında kültür merkezi ve hanımlar kültür ve yaşam merkezi ve spor salonu yer alacak. Modern yapının en üst katı ise düğün salonu olarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Unkapanı'da başlayan değişim ve dönüşüm Hastane ve Kökçüoğlu Mahallelerini de tetikleyecek.  Bölgede büyük bir değişim ve dönüşüm yaşatacak olan düzensiz yapışma ile de dikkat çeken Hastane ve Kökçüoğlu Mahallelerinde başlayacak olan kentsel yenilenme vatandaşlar standartları yüksek, modern ve konforlu konutlarda oturacak.