İlkadım’da Ramazan Yine Coşkuyla Geçiyor


İlkadım’da Ramazan Yine Coşkuyla Geçiyor

İlkadım Belediyesi vatandaşları "Komşu İftarları" ile kaynaştırırken, teravih öncesi camilerde organize ettiği Kur'an Ziyafeti programları ile gönüllere manevi haz yaşattı.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geleneksel hale getirilen ve İlkadım'a özgü hale gelen "Komşu İftarları"nda ilk buluşma Ulugazi, Saitbey ve Kale Mahalleleri sakinleriyle gerçekleştirildi. İlkadım Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında düzenlenen Komşu İftarları buluşması bu yıl ilk olarak Şifa Yurdu Sokak'ta Ulugazi, Saitbey ve Kale Mahalleleri sakinlerini bir araya getirdi. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından her Ramazan gerçekleştirilen ve yurt genelinde de olumlu tepkiler alan iftar programına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ulugazi Mahalle Muhtarı Filiz Kavalcı, Sait Bey Mahallesi Muhtarı Hasan Yalçın Kılıç, Kale Mahallesi Muhtarı Ahmet Hayri Öztürk, İlkadım Belediyesi Başkan Yarımcıları, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İLKADIMLILAR AYNI SOFRADA BULUŞTU

İlkadım Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Şifa Yurdu Sokak'ta buluşan binlerce İlkadımlı Ramazan ayının maneviyatını en güzel şekilde yaşadı. Sokak boyunca kurulan sofrada dualar edildi, birlik ve kardeşlik için hep bir ağızdan 'amin' dendi. Akşam ezanının duyulmasıyla hep birlikte iftarlarını açan binlerce İlkadımlı; "Bu sofralarda hep beraber oturup yemeklerimizi yerken giderek azalan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırma fırsatı bulmuş oluyoruz. Bu kardeşliğe vesile olan İlkadım Belediyesi Başkanımız Erdoğan Tok'a teşekkür ederiz" diye konuştular.

TOK “BU BİRLİK RUHU EN BÜYÜK BAŞARIDIR”

"Ramazan ayının manevi atmosferini her zaman beraber yaşamak için her gün farklı bir mahallede vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz" diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Geleneksel hale getirdiğimiz komşu iftarlarımızın bir yenisini Ulugazi Mahallesi, Şifa Yurdu Sokağı'nda binlerce vatandaşımız ile birlikte gerçekleştirmekten son derece onur ve gurur duyuyorum. Son zamanlarda komşuluk ilişkilerinin azaldığı apartmandan bir cenaze olup diğer komşunu haberi olmadığı, ailelerinin birbirinden kopmuş olduğu bir süreçten geçiyoruz. İstedik ki komşu iftarları ile beraber apartmanda ki komşuları, akrabaları bir araya getirelim bir sofra etrafında buluşturalım. Bu sebep ile komşu iftarlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yoksa burada bulunan vatandaşlarımızın her biri evinde ikram etmiş olduğumuz yemekler mevcuttur. Ama bir araya gelmek kaynaşmak beraber olmak bunu önemsiyoruz. Her akşam farklı bir mahalledeyiz farklı farklı mahallelerde mahalle sakinlerimiz ile aynı sofrada buluşuyoruz. Bugün ise, Ulugazi Mahallesi, Şifa Yurdu Sokağı'nda muazzam bir atmosfer var binlerce kardeşimiz ağabeyimiz teyzemiz aynı sofrada. Görüyoruz ki iftarlarımız amacına ulaşmış. Allah bu sofraları boş bırakmayan vatandaşlarımızdan razı olsun. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin" dedi.