İlkadım’da Büyük Projenin Temeli Aralık Ayında Atılacak


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kıran Mahallesi Ulugazi TOKİ Konutları önündeki 20 dönümlük alana inşa edilecek Yeni Belediye Hizmet Binası'nın ihalesinin sonuçlandığını, yasal itiraz süresinin bitmesini beklediklerini, süre tamamlandığında Aralık ayı sonuna doğru gibi temel atabileceklerini ifade etti.

Üç belde belediyesinin(İlkadım, Gazi, Yeşilkent) 2009 yılında birleşmesi sonucunda iki ayrı hizmet binasında ihtiyaca cevap vermekte zorlanan İlkadım Belediyesi nihayet tam teşekküllü yeni belediye hizmet binasına kavuşuyor.

Büyük projelerin mimarı...

Göreve geldikten sonra Ihlamur Cafe ve Restaurant, Derebahçe Sosyal Tesisi, İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi ve Camii ve Külliye gibi büyük projeleri hayata geçiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Yıllardır konuşulan ancak, bir türlü hayata geçirilemeyen Yeni Belediye Hizmet Binası'nın ilk kazmasını yıl sonu itibariyle atmayı planladıklarını kaydetti.

Vatandaşa büyük kolaylık!

Kıran Mahallesi'nde belediyeye ait 20 dönümlük alan üzerinde 11 dönümlük arsaya Yeni Belediye Hizmet Binasını inşa edeceklerini belirten Başkan Tok, " Halkımıza söz verdiğimiz projeleri sırasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Birçok ilden büyük nüfusa sahip 327 bin kişinin yaşadığı İlkadım ilçemizde İlkadım ve Gazi binalarında hizmet vermekteyiz. Binaların ayrı yerlerde olmasından dolayı kopukluklar yaşamaktayız.  Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına teknik ve idari birimleri tek çatı altında birleştireceğiz. İdari birimlerimiz İlkadım,  teknik birimlerimiz ise, Gazi binamızda bulunuyor. Vatandaşlarımız ve belediye personelimiz iki ayrı bina olduğundan dolayı oldukça sıkıntı yaşıyor. Yeni belediye hizmet binamızın temelini bu yıl sonunda temelini atacağız. Amacımız vatandaşlarımıza tek bina altında verimli şekilde hizmet verebilmektir." dedi.

Tam teşekküllü

Yeni Belediye Hizmet Binasının inşasıyla bölgeye önemli bir yatırım daha kazandıracaklarını söyleyen Başkan Tok, " Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak. Projemizin içerisinde büyük bir meydan, çocuk kreşi, spor alanları, kafetarya, otopark ve dinlenme noktaları bulunacak. Alanımızın bir kısmına da Ulugazi TOKİ sakinlerinin de acil ihtiyacı olan 2600 metrekarelik cami ihtiyacı için bir cami yapacağız.” diye konuştu.


Diğer Resimler

İlkadım’da Büyük Projenin Temeli Aralık Ayında Atılacak
İlkadım’da Büyük Projenin Temeli Aralık Ayında Atılacak
İlkadım’da Büyük Projenin Temeli Aralık Ayında Atılacak