Hülya Koçyiğit Kanserle Mücadele Sürecini Anlattı


Hülya Koçyiğit Kanserle Mücadele Sürecini Anlattı

Beyoğlu Belediyesi tarafından 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla düzenlenen “Hayata Dair” adlı söyleşiye katılan Akciğer kanserini yenen Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, “Ben bir örneğim. Gerçekten Türk hekimlerine teslim olmak gerekiyor” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından 4 Şubat Dünya Kanser Günü münasebetiyle “Hülya Koçyiğit'le Hayata Dair” adlı söyleşi düzenlendi. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Celalettin İbrahim Kocatürk’ün moderatörlüğünde Emek Sineması'nda gerçekleştirilen söyleşiye; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. “Farkındayız, Kanseri Yeneceğiz” sloganıyla düzenlenen söyleşide, yaşadığı tedavi sürecini anlatan Hülya Koçyiğit, program öncesinde de basının sorularını yanıtladı.

“SAĞLIK HER ŞEYDEN DAHA DEĞERLİ”

“Sağlığınızın kıymetini bilin” diyen Koçyiğit, “Kanser her insanın başına gelebilecek bir hastalık. İnsanlar kanserden çok korkuyor. Halbuki, ben bir örneğim. Erken teşhis hayat kurtarıyor. Ülkemizde çok güçlü doktorlarımız var. Her biri kendi branşının dehası. Gerçekten Türk hekimlerine teslim olmak gerekiyor. Özellikle kadınların da her sene kontrolden geçmeleri gerekiyor. Kansere yakalananlar umudunu kaybetmesin. Tedavisi mümkün olan bir hastalık bu. Benim kızım da meme kanserine yakalandı. Kanserde bütün mesele erken teşhis. O yüzden ihmal etmemeliyiz sağlığımızı. Sağlık her şeyden daha değerli.” ifadelerini kullandı.

“İNANMIŞ BİR İNSAN KAİNATA MEYDAN OKUYABİLİR”

Hülya Koçyiğit’e teşekkür ederek sözüne başlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu hastalığın umut verici taraflarını hastalara anlatmak gerekiyor. Söyleşide hastaların nasıl mücadele edebilecekleri, erken teşhisle nasıl hayata bağlanabilecekleri anlatılacak. İnanmış bir insan kainata meydan okuyabilir. Bu bütün işlerde var. İnanırsanız başarırsınız” diye konuştu.