Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Samsun’da


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Samsun’da

Samsun’da düzenlenen 23. Yaz Olimpiyat Oyunları müsabakaları için Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve diğer il protokol üyeleri tarafından valilik binası önünde karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, valiliği ziyaretinde önce Valilik Şeref Defterini imzalayarak burada yaptığı konuşmasında, “Kurtuluş Mücadelesinin başladığı 19 Mayıs şehri Samsun’da sizlerle bir ar ada olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Samsun’da şu anda İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat oyunları gerçekleştiriliyor. Bu olimpiyat oyunlarını buraya kazandıran başta eski Gençlik ve Spor Bakanımıza, Valimize, Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak görevi Bakanımız Türk sporu için önemli işler yaptı. Bunlardan bir tanesi de bu olimpiyat oyunlarının gerçekleştirilmesi organizasyonudur. Kendisine bütün hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum"dedi.

‘SAMSUN HALKINA OLİMPİYATLARA GÖSTERDİĞİ İLGİDEN DOLAYI  AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuşmasının sonunda, “Biz benden önceki bakanımızın tecrübelerinden istifade edip, gençlik ve spora hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben sizin bir bakanınız ve kardeşiniz olarak bu süreci hep birlikte, başarılı bir şekilde götüreceğiz. Bize bu görevi veren değerli Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum.  İnşallah Türk Gençliğini bu ülkeyi seven, milletini seven, milli iradeye saygılı, büyüyen, gelişen ve tüm dünyaya Türklerin, bu ülkenin gençlerinin ne kadar başarılı olacağını gösterecek bir gelişmeyi hep birlikte göreceğiz. Bunun için hep birlikte çalışacağız. Samsun halkına olimpiyatlara gösterdiği ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye spora 15 yılda yaptığı yatırımlarla tüm dünyada dikkate değer bir değişikliği ifade ediyor. Türkiye pek çok organizasyonu gerçekleştirecek bir kapasitede. Biz yaparız. Bu millet her şeyi yapar. Samsun’a geldiğim ve burada olduğum için mutluyum. Hepinize çok teşekkür ediyorum”dedi.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretin anısına Vali Kaymak, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’a lale işlemeli bir pano takdim etti.

Ziyarette ayrıca, Samsun Milletvekili Fuat KÖKTAŞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymamkamları, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal AĞAOĞLU, İlçe Belediye Başkanları, Samsunspor Başkanı Erkut TUTU, TFF Bölge Müdürü İbrahim GÜVEN ve ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri hazır bulundu.