“Fındık Veresiye” Filminin Çekimleri Ordu’da Başladı


 “Fındık Veresiye” Filminin Çekimleri Ordu’da Başladı

Konusu, oyuncuları, teknik ekibi ve tüm unsurlarıyla Ordu’nun yerli ürünü olan “Fındık Veresiye” filminin çekimlerine başlandı. Ordu’nun tüm kültürel envanterini filme aktaran ve bu yolla gençlere ulaşmaya çalışan “Fındık Veresiye” filminin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Kültürel komedi tarzında çekilen film Hacer ile Mehmet’in kavuşma hikayelerini anlatıyor. Teknik ekip olarak tamamen Ordulu veya Orduya mal olmuş kişilere yer veren film, Ordu Perşembe ilçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi ve Ordu Altınordu’ya bağlı Övündük Mahallesinde çekimleri devam ediyor.

Filmin senaristi ve yapımcısı Samet Kılıç, “Filmdeki amacımız Ordu’yu Ordulular gözüyle anlatmak, nitekim bizi bizden daha iyi anlatan olamaz. Biz unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü gençlere bu yöntemle anlatmayı hedefliyoruz. Çok güzel bir ekibimiz var ve bu ekibimizin özelliği tamamen gönüllülük esasıyla çalışıyor olması, Film konusunda gerek Ordulu kardeşlerimizin gerekse yöneticilerimizin desteğini bekliyoruz. Çünkü filmin çekilmesinden ziyade önemli olan bunu vizyona sokabilmektir. Biz bize düşeni en iyi şekilde yapıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Afgan asıllı Ordu gelini olan filmin yönetmeni Fatema Khawari; Müthiş bir potansiyele sahip Ordu’nun reklam anlamında geri kaldığını, doğal güzelliklerini tam manasıyla gösteremediğini belirterek, bu tür özel müteşebbislerin desteklenmesi gerektiğini vurguluyor. Fatema Khawari şöyle devam etti. “Ordu gerçekten benim için özel bir yere sahip, Ordu’da böyle bir proje yapmak benim için çok önemeli. Bu projenin temelinde iki amacımız var, birincisi Ordu kültürünü gençlere aşılamak ikincisi ise Ordu’nun ulusal tanıtımını gerçekleştirmek, bu açıdan bu proje kesinlikle desteklenmelidir.”

Filmin başrol oyuncularından biri olan Ahmet Hamdi Bacınoğlu, bu projeyi ilk duyduğunda heyecanlandığını ve her ne olursa olsun bu projede yer almak için çaba harcadığını belirtti. Bacınoğlu; “gerçekten muhteşem bir proje, düşünsenize Ordu’nun kültürünü anlatıyorsunuz ve bunu Ordu insanı ile anlatıyorsunuz. Daha önce Ordu’da birçok film çekildi, ama hiç kimse Ordu’yu bu filmlerden hatırlamaz. Çünkü bizi anlatamadılar. Dolayısıyla bu proje bizim projemiz, herkes destek vermeli” dedi.

Fındık veresiye filminin çekimleri Aralık ayında bitmesi planlanıyor. Ocak ayından sonra da vizyon için hazır olacak.