Çiseli Şelalesi Turizmde Gözde Mekân Oluyor


Çiseli Şelalesi Turizmde Gözde Mekân Oluyor

Altınordu Belediyesi tarafından Çiseli Şelalesi'nde yapılan çevre düzenlemesi ve ulaşım yolunun iyileştirilmesi çalışmalarıyla şelalenin turizmde gözde mekân olması hedefleniyor.

Altınordu ilçesine bağlı Karaoluk Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda turizme kazandırılan Çiseli Şelalesi güzelliğiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Ordu’nun turizm alanlarından olan Çiseli Şelalesi’nin herkes tarafından bilinmesi ve tanınması içinde yoğun çaba harcanıyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi tarafından Çiseli Şelalesi’nde fiziki altyapı ve peyzaj çalışması gerçekleştirildi.

Ulaşımda kolaylık sağlanması açısından çalışma başlatan Altınordu Belediyesi, daha önceleri güçlükle ulaşımın sağlandığı yolda iyileştirme çalışması gerçekleştirerek şelale yolunda beton yola geçilmesini sağladı. Şelalede ayrıca yerli ve yabancı turistlerin kullanımı için sosyal tesis inşa edilirken tuvalet ve buna benzer tamamlayıcı çalışmaları içinde start verildi.

BAŞKAN TEZCAN: “DOĞA HARİKASI ÇİSELİ ŞELALESİ’Nİ DÜNYA İLE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ”

Beton yol ve çevre düzenlemesinin yapıldığı Çiseli Şelalesi’ni ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.

Çiseli Şelalesi’ni tüm dünyaya tanıtmak istediklerini ve bu kapsamda yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Tezcan, “Altınordu ilçemize bağlı Karaoluk Mahallesinde bulunan Çiseli Şelalesi doğa harikası bir turizm alanımız. Altınordu Belediyesi olarak bizlerde yerli ve yabancı turistleri bu alana çekmek için tanıtım ve buna benzer bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında daha önce ulaşımın güçlükle sağlandığı Çiseli Şelalesi yolunda, beton çalışması gerçekleştirerek şelalenin yolunu beton yola çevirerek ulaşımı kolaylaştırdık. Şimdi ise ailelerin şehirden uzak, çocukları ile birlikte stres atabileceği, piknik yapabileceği Çiseli Şelalesi’nin alt yapı ve peyzaj çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bizim yaptığımız bu çalışmalarla amacımız Karaoluk Mahallesi Çiseli Şelalesi’ni turizme kazandırmak. Çünkü bir doğa harikası var ve bunu bütün dünya ile paylaşmak istiyoruz. Ancak vatandaşlarımıza da şunu söylemek istiyorum; doğanın bu güzelliğini kullanalım, güzel zamanlar geçirelim fakat bu mükemmel doğa harikası mekânları kirletmeyelim” dedi.

MUHTAR ARSLAN’DAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Çiseli Şelalesi ziyaretinde Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan’a eşlik eden Karaoluk Mahalle Muhtarı Hüseyin Arslan, yapılan çalışmalar dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür etti. Arslan ayrıca Altınordu Belediyesi tarafından mahalleye meydan düzenlemesi, sanat yapıları, 19 adet menfez, 4 km beton yol ve buna benzer birçok hizmet kazandırıldığını ifade etti.

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan tarafından Karaoluk Mahallesi’ne yapılan ziyaret, çalışmaların incelenmesinin ardından sona erdi.