7. Geleneksel Çocuk Şenlikleri Bulvar AVM’de Başlıyor


7. Geleneksel Çocuk Şenlikleri Bulvar AVM’de Başlıyor

20 Nisan itibariyle geleneksel sokak oyunları, okul gösterileri yarışmalar ve atölyeler ile başlayacak etkinlikler, Türkiye’nin en sevilen ve en çok izlenen ve Cartoon Network’un ilk yerli yapımı olan çizgi dizi ‘’Kral Şakir’’ ile devam edecek.

20 – 25 Nisan Geleneksel Sokak Oyunları

Teknolojinin gelişmesi ile zamanlarının büyük bir kısmını televizyon ve bilgisayar başında geçiren çocuklar geleneksel oyunları da unutmuş durumda. Daha çok ruhsuz ve soğuk ekranları kendilerine arkadaş edinen çocuklar için hayata geçirilen bu proje ile çocuklara eski sokak oyunları deneyimi yaşatılırken, oyun oynarken kendi kültürlerini tanıma fırsatı da verilecek. Çocuklar; liderlik kurallarına uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma ve zihinsel beceriler kazandıran bu oyunları oynarken büyüklerde anılarını tazeleyecek.

Samsun Opera ve Bale Çocuk Korosu

Samsun Devlet Opera ve Çocuk korosu, meydan alanında 20 Nisan Cumartesi saat 17:00’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel şarkılar ve marşlar söyleyecekler.

21 -22 -23 Nisan Kral Şakir

Türkiye’nin en çok izlenen ve Cartoon Network’un ilk yerli çizgi dizisi olan Kral Şakir, bir aslan ailesinin çocuğu olan Şakir’in ailesi ve arkadaşları ile olan maceralarını eğlenceli şekilde anlatıyor. Keyifli halleriyle çocuklara coşkulu anlar yaşatacak olan maskot karakterler, 21-22 ve 23 Nisan tarihlerinde 13:00 – 15:00 ve 17:00 seaansları ile meydan alanında çocuklarla buluşacak.

B&B Oyuncak Atölyesi

Çocukların sevdiği kahramanlardan oluşan ahşaplar, eğitmenler eşliğinde akrilik boya yardımıyla boyanarak, birbirinden renkli figürler elde edilecek. Çocukları, eğitmenlerden öğrenecekleri tekniklerle oyuncak yapımı ve boyanması konusunda bilgi ve becerilerini geliştirecekler.

Yarışmalar

Moderatör eşliğinde birbirinden keyifli ve eğitici yarışmalar 20 – 25 Nisan tarihleri arasında 13:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Okul Gösterileri

Samsun’da faaliyet gösteren Zorlu Okulları ve Doğa Koleji, 23 Nisan konulu gösterilerini Bulvar AVM sahnesinde gerçekleştirecek.  Zorlu Okulları Step ve Jimnastik gösterileri, efe ve zeybek ekibi, İngilizce dans gurubu gösterileri ile sahne alırken, Doğa Koleji ise bando takımı ve dans gösterileri ile meydan alanında olacaklar. Doğa Koleji 24 Nisan Salı 14:00, Zorlu okulları ise etkinliklerini 24 – 25 Nisan tarihlerinde 13:00 – 14:00 itibariyle Bulvar AVM meydan alanında gerçekleştirilecek.

Etkinlikler ücretsiz olup, tüm Samsunlular davetlidir.