Büyükşehir Belediyesi Can Kurtardı


Büyükşehir Belediyesi Can Kurtardı

Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle hastanelere ulaşamayan kadın, çocuk, yaşlı çok sayıda vatandaş Büyükşehir Belediyesi tarafından ilgili sağlık merkezlerine yetiştirildi.

17 ilçede aralıksız olarak gece gündüz demeden karla mücadele eden Samsun Büyükşehir Belediyesi hastaya müdahale etmek için yola çıkan fakat yolda mahsur kalan sağlık ekiplerinin yardımına koşarak vatandaşların zamanında hastanelere ulaştırılmasını sağladı. Ayvacık, Çarşamba ve Bafra gibi kar yağışının yoğun görüldüğü ilçelerde sağlık ekiplerinin ulaşmaya çalıştığı ancak ulaşamadığı hastalar için Büyükşehir Belediyesi seferber oldu. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN HAYATİ MÜDAHALESİ

Özellikle Ayvacık ilçesinde biri ağır iki hasta için sağlık ekipleri harekete geçti. Ancak iş makineleri ve paletli araçların bile zorla ilerlediği yolda yardıma giden ambulans, kötü hava şartları nedeniyle kara saplandı. Olaya müdahale eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar nedeniyle kapanan yolu açarak ambulansı kısa zamanda kurtardı ve sağlık ekibinin hastalara ulaşmasını sağladı. Zamanından hastalara müdahale edilerek hastanelere yetiştirildi.

ÖNLEM ALMAYAN SÜRÜCÜLER YOLDA KALINCA FERYAT EDİYOR

"Büyükşehir nerede?" diyerek haksızca eleştiri yapanlara sert çıkan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Birçok sürücü önlemini almıyor, kar lastiği olmadan yola çıkıyor. Yolda kalınca da feryadı figan ediyor. Biz Samsun'umuzun hangi noktasında olursa olsun sağlık sorunu yaşayan ve mahsur kalan vatandaşlarımızın imdadına koştuk ve daima da  koşuyoruz. Bu kapsamda 17 ilçemizde ve merkezimizde yüzlerce hastamızın hastaneye nakledilmesine vesile olduk. Mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtardık. Ekiplerimizin yolları açmasına rağmen gerek kar yağışının devam etmesi gerekse başka nedenlerden ötürü ambulansların ulaşım sağlayamadığı noktalarda hastalarımızı iş makinelerimiz ya da arazili araçlarımızla anında hastanelere ulaştırdık. Biz görevimizi yapmanın huzuru içerisindeyiz" diye konuştu.