Aybastı Yaylası ve Tepealan Yaylası Beton Yolla Bağlanıyor


Aybastı Yaylası ve Tepealan Yaylası Beton Yolla Bağlanıyor

Yaptığı yol yapım çalışmaları ile model bir Ordu inşa etmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan çalışmalarla ilçeleri modern yollarla buluşturan ekipler, turizme ciddi katkı sunacak Yeşil Yol çalışmaları kapsamında Aybastı Yaylası ve Korgan Tepealan Yaylası arasındaki güzergâhta beton yol çalışmasına devam ediyor.

Yapılan çalışmaların ilçelerde turizme ciddi katkı sunacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Yeşil yol projesi kapsamında Aybastı Yaylası ve Korgan Tepealan Yaylası arasındaki beton yol çalışmasının 8 km’lik kısım tamamlandı. Yolumuzu kısa zamanda Ordu turizmine kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

TOPLAM UZUNLUĞU 21 KM

Yeşil yol projesi kapsamında 21 km uzunluğa sahip Aybastı Perşembe Yaylası ve Korgan Tepealan Yaylası arasındaki bölümün beton yolla birbirine bağlanarak konforlu hale getirileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak yolları modern hale getirirken turizme de ciddi katkı sunmayı amaçlıyoruz. Yaylaları birbirine bağlayarak turizm potansiyelini artırmayı amaçladığımız Korgan ve Aybastı ilçelerimizin yaylaları bu çalışma ile modern hale gelecek. Ekiplerimiz 8 km’lik bölümde çalışmalarını tamamladı” diye konuştu.

TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Yeşil Yol’un turizme büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin yaylalarını birbirine bağlamak için 2013 yılında çalışmalarına başlanılan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol Projesi dâhilinde Ordu sınırları içerisinden geçen 240 kilometrelik yolun 110 kilometresini Büyükşehir Belediyesi yaptı. 21 km’lik beton yol çalışmamızla da Aybastı Perşembe Yaylamız ve Korgan Tepealan yaylamızın da cazibesi artacak” ifadelerini kullandı.

Çalışmalar kapsamında güzergâhta bu zamana kadar 12 metre uzunluğunda 2x2 ölçülerinde çift gözlü menfez imalatı ve yolu yağmur suyundan korumak için 600 metre koruge boru imalatı gerçekleştirildi.