Atakum Belediyesinden Spor ve Yaşam Alanı


Atakum Belediyesinden Spor ve Yaşam Alanı

Mevlana Mahallesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Spor ve Yaşam Alanında son incelemelerini yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “3 bin 300 metrekare alan üzerinde futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, yeşil alanı ve kafeteryası olan Spor ve Yaşam Alanı örnek bir proje oldu” dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Mevlana Mahallesinde yapımında sona gelinen Spor ve Yaşam Alanını incelemede bulundu. Futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, yeşil alanı ve kafeteryası bulunan projenin önemli bir hizmet olduğunu söyleyen Başkan Taşçı, “Yaşam alanlarımızı güzelleştiriyor, her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği projeleri hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

3 BİN 300 METREKARE’LİK SPOR VE YAŞAM ALANI
Atakum İlçesi Mevlana Mahallesinde yapımında sona gelinen Spor ve Yaşam Alanı projesinde incelemelerde bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 3 bin 300 metrekare alan üzerine gerçekleştirilen projenin önümüzdeki günlerde tamamlanarak açılışa hazır hale geleceğini kaydetti. Başkan Taşçı, “Sosyal belediyeciliği sadece bir iddia olarak ortaya koymuyor, önemli örnekleriyle gerçekleştiriyoruz. Mevlana Mahallesinde hayata geçirdiğimiz ve önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanacak olan Spor ve Yaşam Alanını projemizde bunlardan birisidir. 3 bin 300 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen proje kapsamında futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, yeşil alanı ve kafeteryanın içinde bulunduğu başarılı bir çalışmayı halkımızla buluşturuyoruz. 55’de 55 proje sözümüzde de yer alan bu projemizle amacımız hızla beton yapıların yükseldiği ilçemizde vatandaşlarımızı sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri alanlarla, çocuklarını güven içerisinde gezdirebilecekleri yerlerle ve yeşil alanlarla buluşturmaktır” dedi.

ÖRNEK BİR PROJE
Projelerin vatandaş nezdinde destek bulmasının kendileri adına başarı olarak nitelendirildiğini ifade eden Başkan Taşçı, “Bir projeyi hayata geçirmek başarı değildir. Asıl başarı hayata geçirilen o projenin vatandaştan destek görmesi, beğenilmesidir. Mevlana Mahallesinde gerçekleştirilen Spor ve Yaşam Alanını projesinin ilk aşamasından itibaren vatandaşlarımızdan büyük destek gördük. Projenin tamamlanmasını en az bizler kadar heyecanla bekleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Futbol sahasını, yapımı tamamlandığı gün mahalledeki çocukların hizmetine açtık. Ardından basketbol sahasını tamamladık ve aynı şekilde gençlerimizin hizmetine sunduk. Çocuk parkı da keza yapımı tamamlanır tamamlanmaz çocukların oyun alanı haline geldi. Ve sonunda tüm parçaları tamamlayarak ortaya önemli bir proje çıkarttık. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Spor ve Yaşam Alanını, belediyecilik adına örnek olabilecek niteliklere sahip bir proje olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor” diye konuştu.

MİNİK SAMET PROJENİN SEMBOLÜ OLDU
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, çalışmaları incelediği sırada, proje kapsamında yapılan futbol sahası sayesinde yaşam sevinci bulan ve mucize bir şekilde yürümeye başlayan Samet Kaan Kuş ile karşılaştı. Doğumu sırasında oksijensiz kalan ve yürüyemeyen 6 yaşında Samet Kaan Kuş, mahallesine yapılan futbol sahasında oynayan çocukları görerek heyecanlanmış ve bir aydan daha kısa bir sürede o futbol sahasında önce yürümeye sonra da koşmaya başlamıştı. Basında geniş yer bulan bu olayın kahramanı Samet Kaan Kuş’la uzun süre futbol oynayan Başkan Taşçı, “Samet yavrumuzun yaşadığı bu hızlı gelişme karşısında ne söylenebilir ki? Projenin inşasının ilk başladığı günden bu yana iyileşmesini takip ettiğimiz Samet, buranın simgesi oldu. Çalışmaları her incelemeye geldiğimde biraz daha hızlı hareket ettiğini görmek bizi son derece mutlu ediyor” dedi.