ABD’nin Kudüs Kararı AK Parti Grup Toplantısı’nda Kınandı


ABD’nin Kudüs Kararı AK Parti Grup Toplantısı’nda Kınandı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Toplantısı, AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “ABD’nin Kudüs ile ilgili aldığı sorumsuzca kararı şiddetle kınıyoruz” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu 2017 yılı son grup toplantısı, AK Parti Samsun İlk Başkanı Muharrem Göksel Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Grup Toplantısı’nda AK Parti Belediye Meclis Üyelerine hitap eden AK Parti İl Başkanı Göksel, “ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararını şiddetle kınıyoruz. Kudüs, eli kanlı zalimlerin değil, alnı secdeli müminlerindir” diye konuştu.

ABD’NİN TUTUMU KABUL EDİLEMEZ

Kudüs’ün, İslam Âlemi’nin kırmızı çizgisi olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Göksel, “2017 yılının son Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti grup toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin ve tüm İslam Coğrafyası’nın en önemli gündemi, ABD’nin almış olduğu Kudüs kararıdır. Kudüs, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, ‘Müslümanların Kırmızı Çizgisidir.’ Eğer Kudüs özgür değilse, Dünya tutsaktır. Kudüs İslam’ın onurudur. İlk Kıblemiz olan Kudüs’ü sorumsuzca alınan bir karar neticesinde İsrail’in başkenti saymak, kabul edilemez tutumdur. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu olarak, ABD’nin Kudüs ile ilgili almış olduğu sorumsuzca kararı şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

MÜKEMMEL OLUR

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tarafından gündeme getirilen yerli otomobilin üretiminin Samsun’da yapılması ile ilgili girişimleri değerlendiren Göksel, “Yerli otomobilin üretimi ülkemizde yapılacak. Fabrikanın Samsun’da yapılması da bizim açımızdan mükemmel olur. Bursa’daki bir otomobil fabrikasının Bursa’ya ve etrafındaki şehirlere olan milli gelire katkısını hepimiz görüyoruz. Yerli otomobil fabrikasının Samsun’da olması da yalnızca Samsun’a değil etrafındaki illere ve Türkiye’ye büyük katkı sağlar. İnşallah, yerli otomobil fabrikası için Samsun’u uygun görürler ve buraya yaparlar. Artık Türkiye’nin bu denli yüksek bir teknolojiye kavuşması ve başlaması gerekiyor. Bu konuyla ilgili valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz gerekli çalışmalarını yürütüyor. Bizler de bu konuyla ilgili mücadelemizi sonuna kadar yürüteceğiz. Biz çalışmalarımızı millet için yapmalıyız. İnşallah yaptığımız hizmetlerin olumlu karşılığını 2019 yılında alacağız” ifadelerini kullandı.