Yakakent Belediyesi “Sıfır Atık Belgesi” Almaya Layık Görüldü


Yakakent Belediyesi “Sıfır Atık Belgesi” Almaya Layık Görüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhterem eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Sıfır Atık” Projesi kapsamında Yakakent Belediyesi’nin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda 12/07/2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık yönetmeliği’ ne uygun Sıfır Atık Sistemini kurduklarından dolayı Yakakent Belediyesi “Sıfır Atık Belgesi” almaya layık görüldü.

Yakakent Belediyesi, atıkların geri dönüşümü ve geri kazanımına verdiği önemle birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda tüm hizmet binaları ile şantiyeleri kapsayan “Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazandı.

Çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi ile çevre sorunlarının çözümü konusunda çok hassas olduklarını ve “Sıfır Atık Projesi”ne ilk günden bu yana büyük destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, “Çöplerin ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi, çevreyi koruma adına atılan en önemli adımlardan biridir. Bu konudaki toplumsal hassasiyetin farkındayız. Hem personelimizin hem de hemşehrilerimizin çevre konusundaki duyarlı ve bilinçli tavrı, bizim de kararlılıkla bu konuyu takipçi olmamızda motivasyon kaynağı oluyor. Bu çalışmalarımız sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazandık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Doğamızı ve çevremizi koruyarak çevre kirliliğinin oluşmadan önlenmesi ve azaltılmasına yönelik bir yönetim anlayışı içerisinde misyonumuz “Temiz Yakakent, Temiz Çevre ve Temiz Nefes”. Çalışmalarımıza bu anlayışla devam edeceğiz” dedi.