Başkan Yılmaz’a Anlamlı Ödül


Başkan Yılmaz’a Anlamlı Ödül

   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu ve Amerikan Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Global Liderlik Forumu’nda yerel yönetimlerde Türkiye’ye üstün hizmet ve başarı onur ödülüne layık görüldü.

   Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde yapılan programa, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, TBMM 23. Dönem Başkanı ve Hükümet ve Liderlik Okulu Danışma Kurulu Başkanı Köksal Toptan, T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Fuat Oktay, Türk Amerikan İş Konseyi Başkanı Ekim Alptekin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Burak Küntay,ABD Kansas Eyaleti Little Rock eski Belediye Başkanı Patrich Henry Hays, Dünya Bankası eski Tacikistan sorumlusu Dr. Marsha McGraw Olive ile üniversite öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldılar.

   Programın başında gösterilen ve beğeniyle izlenen Samsun tanıtım filminin ardından,   Başkan Yılmaz ödülünü TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’in elinden aldı.

  Ödül takdim töreninin ardından söz alan Başkan Yılmaz, kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Enver Yücel ve onun değerli heyetine şükranlarımı sunuyorum. Layık olmaya çalışacağız. Ödüller alındıktan sonra sorumluluğu artan, onun gereğini yerine getirme adına insanlara sorumluluk yükleyen davranışlardır. Onun için ben bana yüklenen bu sorumluluğa ve bana gösterilen bu teveccühe ömrüm boyunca layık olmaya çalışacağım. Benim çok değer verdiğim abim ve değerli büyüğüm Sayın Köksal Toptan’ın elinden bu ödülü almak da benim için ayrı bir onur teşkil etti.” Şeklinde konuştu.

    MUSTAFA AKINCI’YA SAMSUN DAVETİ

   Konuşmaların ardından KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Yılmaz Akıncı’yı Samsun’a davet etti. Akıncı, davetten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra en kısa sürede bir program yaparak Samsun’a gelmekten memnuniyet duyacağını dile getirdi.

  


Diğer Resimler

Başkan Yılmaz’a Anlamlı Ödül
Başkan Yılmaz’a Anlamlı Ödül
Başkan Yılmaz’a Anlamlı Ödül