Tüyap Samsun Tarım Fuarı 28 Eylül’de 2. Kez Açılacak


Tüyap Samsun Tarım Fuarı 28 Eylül’de 2. Kez Açılacak

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği,Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği ve Ziraat Mühendisleri Odası destekleri ile hazırlanan “Samsun Tarım Fuarı 2016”, 2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 28 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihlerinde Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Fuar hakkında bilgi veren Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz; ‘’Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri ikinci kez tek çatı altında sunmayı hedefleyen ve her yıl daha da profesyonelleşen, konusunda bölgesinin en etkili buluşması olan fuarımız, iki ayrı salonda, 10.000m2 kapalı, 40.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 50.000 m2’lik alanda düzenlenecek. Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Samsun Ziraat Odası, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve ilgili diğer kuruluşların işbirliği ile çiftçilerimize yeni vizyon kazandıracak konu ve en yetkin konuşmacılarla sektörel konferans ve seminerler düzenlenecek.

Ayrıca, yurt dışı ofislerimiz kanalıyla yapılan etkili tanıtımlar ile Irak, İran, Gürcistan, Ürdün, KKTC, Rusya, Azerbaycan, Fas, Tunus’ dan alım heyeti daveti ve iş görüşmeleri organize edilecek olan fuarımız, on binlerce çiftçi ve profesyonel ziyaretçi için önemli ticari anlaşmaların gerçekleşeceği bir platform haline gelecektir.

‘’Yurt içinde ise tüm bölgelerden gelecek olan çiftçiler, her türlü tarım ve hayvancılık ürününü, farklı alternatiflerle, profesyonel ve konforlu bir ortamda inceleme, vizyonlarını genişletme ve rekabet avantajı sağlama imkanına sahip olacaklardır. Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda, birçok farklı bölgeden işbirliği yapılan kuruluşlarımız aracılığıyla, ziyaretçi organizasyonları tarafımızca düzenlenecektir’’ dedi.

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır da ; Tarım fuarının, yeni teknoloji ve ekipmanlar sergileyerek tüm bölge ekonomisine ve kalkınmasına büyük katkılar sağlayacağını belirterek; ‘’Samsun Tarım Fuarı 2016’’ ziyaretçi ve katılımcılarına; üretimde ihtiyaç duyulan hammadde, yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri aynı çatı altında bulabilmek, yerli ve yabancı yatırımcılarla yeni iş bağlantıları kurabilmek, farklı ürün ve teknolojileri fiyat avantajları ile bulabilmek, bölgenin ve Samsun’ un önemli tarımsal avantajlarını incelemek, fırsatları detaylı analiz etmek, sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından takip edebilmek gibi pek çok fırsat sunmaktadır’’ dedi.