TÜYAP Samsun İnşaat Fuarı Açıldı


TÜYAP Samsun İnşaat Fuarı Açıldı

   Samsun'da yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz ve teknolojileri alanında faaliyet gösteren firma ve markaların katıldığı 2. Samsun İnşaat Fuarı açıldı. 83 firma ile 249 markanın yer aldığı fuarın açılışına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları ile sektör temsilcileri katıldı.

   İNŞAAT DEYİNCE AKLA KARADENİZ GELİYOR

   İnşaat fuarının şehre büyük katkı sağladığını söyleyerek konuşmasına başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "İnşaat Fuarı Samsun'da hem iz bırakıyor hem de sektör dinamiklerine ve kente önemli katkı sağlıyor. İnşaat deyince de akla Karadeniz ve Karadeniz insanı geliyor. Türkiye'de inşaat sektöründe olan yüz kişiden neredeyse doksanı Karadenizli. Çünkü Karadeniz'in o çilekeş insanlarının çoğu geçimini sağlayabilmek için inşaat sektöründe girmiş ve oralarda da büyük başarı göstermişler. Sizin anlayacağınız inşaat sektörünün başarılı büyük işadamlarının neredeyse yüzde 90'ı Karadenizli. Karadeniz'in göz bebeği olan Samsun'umuz da da böyle bir inşaat fuarının yapılması oldukça önemli idi. Büyük inşaat firmalarını Samsun'daki fuarda buluşturalım ve teşvik edelim istiyoruz. Ben inanıyorum İstanbul'da organize edilen bir fuar kadar Samsun'daki inşaat fuarları da büyük ses getirecek. Bunun için yapmamız gerekenler ne ise hepsini yapacağız" diye konuştu.

   ŞEHRİME TORPİL İSTEDİM

   Bugüne kadar inşaat fuarlarına projeciler, restorasyon malzemeleri satıcıIarı çok fazla ilgi duymuyorlardı ve fuara katılmıyorlardı. Onlar daha ziyade Antalya'daki Yapex Fuarına katılmayı kendilerine uygun görüyorlardı. Ben de onu kıskandım. Çekül Vakfı Başkanımız Metin Sözen'e, "Antalya'nın böyle bir fuara ihtiyacı yok. Tarihi Kentler Birliği Başkanı olarak benim şehrime bir torpil yapın" deyince o da bu fuarın aynısının Samsun'da da yapılması için tüm desteği vereceklerini söyledi. Buda bizi ziyadesiyle memnun etti" dedi.

    BÜYÜKŞEHİR STANDINA BÜYÜK İLGİ

   Ardından protokol tarafından fuar alanındaki standlar gezildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı stant da ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Fuarın sonunda Başkan Yılmaz ve Vali Şahin'in iş makinesinin sürücü koltuğuna geçerek ilk test sürüşünü birlikte yaptılar.


Diğer Resimler

TÜYAP Samsun İnşaat Fuarı Açıldı
TÜYAP Samsun İnşaat Fuarı Açıldı
TÜYAP Samsun İnşaat Fuarı Açıldı