YEDAŞ, Mobil Cihaz Dönüşümü ile İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor


YEDAŞ, Mobil Cihaz Dönüşümü ile İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

40.000 km2 alanda 3 milyondan fazla kullanıcıya 82.000 km dağıtım hattı, 4.000 trafo kabini, 21.000 adet trafo ve 1.5 Milyon elektrik direği aydınlatma hattı bağlantısı ile elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, şebeke yönetiminde teknoloji alanında geliştirdiği uygulamalarla sektörde öncü olmaya devam ediyor. 

Mobil Cihaz Dönüşüm ile Daha Kısa Sürede Daha Fazla Müşteriye Hizmet Veriyoruz

Modern şebeke yönetiminin hâkim olduğu bir dünyada, teknoloji uygulamalarını daha etkin kullanan, akıllı şebeke yönetimi anlayışıyla faaliyet gösteren YEDAŞ, teknoloji yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha kaliteli ve sürekli hizmet vermeyi hedefliyor. Bu kapsamda saha ekiplerinin kullandığı 600 adet el terminali ve yazılım uygulamasını geliştirmeye yönelik Mobil Cihaz Dönüşüm Projesi çalışmalarını tamamladı. Müşteri Teknik Hizmetleri birimine bağlı saha ekiplerinin kullandığı Windows tabanlı mobil cihazları, iş süreçlerini hızlandırmak amacıyla Android tabanlı yeni nesil cihazlar ile değiştirdi. Kendi yazılım ekibi tarafından geliştirilen harita tabanlı uygulama ile bütün müşterilerin adreslerini sisteme kaydederek daha hızlı ulaşım sağlanması için gerekli alt yapıyı oluşturdu. Yeni mobil cihazlar ile daha hızlı veri transferi yapılarak sahada gerçekleşen faturalama, elektrik enerjisi açma ve sayaç operasyonları daha kısa sürede tamamlanarak tüketici memnuniyeti artırılacaktır.

Hızlı Veri Transferi ve Navigasyon Uygulaması ile Saha Süreçlerinde Verimliliği Artırıyoruz

Elektrik dağıtım hizmetlerinin her alanında müşteri memnuniyeti yaratmaya yönelik projeler geliştirmeye devam ettiklerini ifade eden YEDAŞ Genel Müdür Vekili & Dağıtım Direktörü Akın ŞAHİN, “Mobil cihazların daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla kendi yazılım ekibimizle yeni bir yazılım geliştirerek mobil cihazlarımıza entegrasyonunu tamamladık. Navigasyon ile iş emri tarifi ve bas konuş uygulamalarını da mobil yazılıma dahil ettik. Bu sayede saha çalışanlarımız, hedeflenen adrese ve müşteriye daha hızlı ulaşıyor” dedi.