Trabzonspor, Vestel İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı


 Trabzonspor, Vestel İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Trabzonspor, Türkiye’nin teknolojide dünyaya açılan yüzü olan Vestel ile sponsorluk anlaşması imzaladı. İstanbul’da gerçekleştirilen imza törenine  Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Genel Müdür Sinan Zengin ile Vestel CEO’su Turan Erdoğan ve Vestel Genel Müdürü Ergün Güler katıldı.

Vestel ile yaptıkları iş birliğinin 3 yılı kapsadığını ve toplamda 9 milyon Euro+KDV değerinde olduğunu belirten Başkan Ahmet Ağaoğlu, anlaşma kapsamının sadece göğüs reklamı ile sınırlı olmadığına da dikkat çekti. Yaptığı konuşmada, stadyumumuzdaki reklam alanlarının kullanımı, loca hizmeti ve Vestel ismini taşıyan bir tribün oluşturulması gibi sponsorluk kapsamının diğer boyutlarına da değinen Başan Ağaoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir kulüp için, bir camia için forması, formasının renkleri kadar, formasının göğsünde taşıdığı isim de çok önemlidir. Bizim kulüp tarihimizde ‘Vestel’ isminin güzel bir hatırası var. 1990’lı yılların ikinci yarısında, takımımızın başarılı bir grafik sergilediği, iddiasını sürdürüp hep yarışın içinde kaldığı, Avrupa kupalarına katıldığı ve Türkiye’de de kupa kaldırdığı bir dönemde, göğsümüzde Vestel markası vardı. Şimdi yine ve daha da yükselerek başarılar kazanacağımız bir dönemin perdesini aralıyoruz. İnanıyorum ki bu iş birliği, her iki tarafa da şans getirecektir. Ben şahsen, kökleri 20-21 yıl öncesine uzanan bu birlikteliği geleceğe taşımaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Başkanımız Zorlu’nun ilk yatırımını Trabzon’a otel yaparak gerçekleştirdiğini hatırlatırken sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sayede Trabzon’un turizminin gelişmesine büyük katkı sunmuştu. Şimdi de tekrar kutsal formamızda Vestel’le birlikte olacağız. Biz, bize değer katmayacak ve takımımızın onlara değer katamayacağı bir markayı göğsümüzde taşımayız. İnanıyoruz ki hem Vestel bize hem de Vestel’e değer kazandıracağız. Ve bu şekilde değer yaratan, sürdürülebilir bir iş birliğimiz olacak.“

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Vestel forma ana sponsorluğundaki ilk maçımıza bu hafta Perşembe günü Sparta Prag mücadelesiyle çıkacaklarını belirtirken, Vestel CEO’su Turan Erdoğan da Şenol Güneş Stadı’nda bir Vestel tribünü olacağını açıkladı.

‘Hayırlı olsun’

Yıllar sonra Trabzonspor’la yollarının tekrar kesişmesinden mutlu olduklarını dile getiren Vestel CEO’su Turan Erdoğan “Vestel kendi sektöründe aralıksız 21 yıldır ihracat lideri bir marka. Türkiye’nin teknolojide dünyaya açılan yüzü. Trabzonspor da yıllarca Avrupa’da bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Etmeye de devam ediyor. Ülkemizin küresel ölçekte daha yüksek sesle konuşmasını istiyorsak, sadece daha çok üretmek yeterli değil. Sosyal yaşama da dahil olmak, spora katkıda bulunmak şart. Tüm dünyada spor, bizim gibi büyük markalarla birlikte güçleniyor. Trabzonspor’un her kulvarda başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Sponsorluk anlaşmamızın Türk sporuna, Trabzonspor’a ve Vestel’e hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Kaynak: trabzonspor.org.tr