Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği


Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Elif Der ve Hanımlar Lokali Fatsa Şubesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği (Elif Der) işbirliğiyle Elif Der Fatsa ve Hanımlar Lokali Şubeleri açıldı. Ordu ili genelinde hayata geçirdiği birçok yatırımla adından sıkça söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor.

ELİF DER FATSA ŞUBESİ AÇILDI

Fatsa ilçesinde ilk olarak Elif Der Fatsa Şubesi'nin açılışını gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “Elif Der, ilimiz genelinde özellikle ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda çok önemli çalışmalar yürütüyor. 19 ilçenin tamamında en uç noktalara kadar ulaşan Elif Der’e çalışmalarında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman istenilen katkıyı sağlamaya devam edeceğiz. Başta Elif Der Başkanımız olmak üzere, yöneticilerine, üyelerine ve maddi manevi destek sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

HANIMLAR LOKALİ'NİN 14. ŞUBESİ FATSA'DA AÇILDI

Elif Der Fatsa Şubesi'nin ardından Fatsa Hanımlar Lokali'nin açılışını gerçekleştiren Başkan Enver Yılmaz; “Bugün 14. Hanımlar Lokalimizi Fatsa ilçemizde açıyoruz. Bu mekân, sabit bir çalışanımızın olduğu, mahalle ve köylerden gelen hanım kardeşlerimizin gönül rahatlığıyla ofis olarak kullanabileceği, ihtiyaçlarını en üst seviyede giderebileceği bir yerdir. Bu tür yatırımlar sosyal devlet anlayışının gereğidir. Büyükşehir Belediyesi olarak, iki yıllık süre içerisinde hanım kardeşlerimiz için Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde Kadınlar Plajları’nı; Elif Der öncülüğünde 19 ilçemizin 13’ünde Hanımlar Lokalleri’ni hizmete açtık. “Birlikte Büyüyelim Projesi” kapsamında temin ettiğimiz 10 bin adet yenidoğan setini 19 ilçede yeni doğum yapan annelerimize hediye ettik. ORMEK kurslarımız ile bayan kardeşlerimizi meslek sahibi yapıyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini bundan sonra da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Açılış törenine başkan Enver Yılmaz’la birlikte Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Elif-Der Yönetim Kurulu Başkanı Yeter Yılmaz, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve Elif-Der Fatsa Temsilcisi Hatice Anlayan ve çok sayıda vatandaş katıldı.