Şehit Polis Ersan Gürpınar Kavak’ta Dualarla Uğurlandı


Şehit Polis Ersan Gürpınar Kavak’ta Dualarla Uğurlandı

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Kavak Kuzalan mahallesinden Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar'ın (23) naaşı Kavak Merve camisinde kılınan cenaze namazının ardından Kavak Kuzalan mahallesinde toprağa verildi.

Şehidin cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçe belediye başkanları, askeri ve mülki erkan, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kavak Tek Yürek Oldu

Şırnak'ta ki hain saldırıda şehit olan Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar'ın naaşının ilçeye gelmesinin ardından büyük bir kalabalık şehidi son yolculuğuna uğurladı.İlçede bulunan tüm esnaflar ve evler camlarına Türk bayrağı asarak şehitlerine sahip çıktıklarını gösterdiler.Binlerce kişinin katıldığını cenaze töreni Yaşardoğu mahallesinde bulunan Merve camisinde gerçekleşti.Şehidin babası Yılmaz Gürpınar ve erkek kardeşi Okan Gürpınar'ın Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yan yana kıldıkları cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı.Samsun Müftüsü Veysel Çakı'nın kıldırdığı namazın ardından Kavak'a bağlı Kuzalan mahallesinde toprağa verildi.

Acımız Büyük

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu şunları söyledi; "Hain saldırı sonucu şehit olan ilçemiz Kuzalan mahallesinden Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar kardeşimize  Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim. Hemşehrilerimizin ve Milletimizin başı sağolsun. Şehitlik mertebesine ulaşabilmeyi rabbim hepimize nasip etsin.Acımız çok büyük fakat bu ülkenin bölünmemesi için, ülkemizin bir karış toprağını bu zalimlere vermemek için hepimiz Ersan Gürpınar olmaya, hepimiz şehit olmaya hazırız. Rabbim bu vatan uğruna şehit düşen tüm kardeşlerimizin ailelerine sabır versin.Şehidimiz iki ay önce gelip nişanlanmıştı, ağustos ayında da düğünleri olacaktı.Cenaze merasiminde şehidin annesi Fadime Gürpınar, Nişanlısı Pınar Arslan ve kız kardeşi İclal Gürpınar'ın birbirlerine tutunarak metanetli ve dik duruşları hepimizi duygulandırdı.Bu acının tarifi yok ateş düştüğü yeri yakıyor. Rabbim bu zalimleri kahru perişan eylesin." diye konuştu.