Samsunspor ‘a Destek Zirvesi Gerçekleştirildi


Samsunspor ‘a Destek Zirvesi Gerçekleştirildi

Samsunspor Başkanı ve Yönetim Kurulu tarafından Sheraton Otel’de verilen kahvaltıda, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanları Vali İbrahim Şahin’in başkanlığında bir araya geldi.

Son haftalarda alınan sportif başarıların ardından, Samsunspor’un mevcut sorunlarını çözmek ve Samsunspor’a destek olmak amacıyla bu sabah Sheraton Otel’de Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığında Samsunspor zirvesi gerçekleştirildi.


Vali Şahin toplantıda yaptığı konuşmasında, ”Bu gün burada Belediye Başkanlarımızla beraber Samsunspor’un geleceğini ve Süper Lig’e çıkması ile ilgili konular üzerinde durarak, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Samsunspor için neler yapılması gerektiği ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Samsunspor biliyorsunuz tekrar bir üç puan problemi yaşadı. Bununla ilgili bir hukuki süreç başladı. O konuda başta kendimin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Samsunspor Kulübü Başkanı ve Yönetiminin neler yapması gerektiği ile ilgili bir değerlendirmede bulunduk. İlçe belediye başkanlarımıza da tek tek söz verip, kendilerinin Samsunspor ile ilgili düşüncelerini, varsa eleştirilerini alacağız. Burada bir nihai karar aldıktan sonrada toplantımızı bitireceğiz.dedi.

 

Toplantının sonunda Samsunspor Başkanı Erkut Tutu yaptığı konuşmasında, “Samsunspor'un içinde bulunduğu sorunları açık şekilde Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer ilçe belediye başkanlarımız ile bu günkü toplantımızda paylaştık.  Bizleri çok iyi anladıklarına ve sorunlara çözüm bulabilmek için çaba sarf edeceklerine, gereğini yerine getireceklerine inanıyorum. Çok uzun süredir yöneticilik yapmama rağmen bu şekilde bir birlikteliği bugün ilk kez görüyorum. Hepsi Samsunspor'un sorunlarının çözümü için çaba sarf edeceklerini hissettirdi. 

Bundan sonra maddi ve manevi olarak takımın ve kulübün yanında olacaklar. Bu toplantı burada bitmeyecek. Bunun tekrarı yapılacaktır. Üç ay boyunca takımımıza sahip çıkılması, desteklenmesi gerekiyor ki başarı elde edelim. Sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Sıkıntıların Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla çözüleceğini de biliyoruz. Kavgayı, dövüşü, eleştirileri bir kenara bırakıp, herkesin tüm enerjisini bu olumlu gelişmelere ayak uydurarak, çaba sarf ederek bu projenin içerisinde olmasını istiyorum. Samsunspor, sadece bugün burada gördüğünüz 10-15 kişinin değildir. 

Biz sezon sonuna kadar Samsunspor'un ihtiyacı olanları kendileri ile paylaştık. Bu sorunların çözülmesi için herkes, taşın altına elini değil yüreğini, vücutlarını koyacaklarının sözünü verdiler. Maddi ve manevi olarak sorunların çözümü için söz verdiler. Hep birlikte her şeyi kenara bırakıp herkes yapması gerekeni yapacak. Şu birlikteliği başarabilirsek Samsun ve Samunspor anlamında çok şeye başlamış olacağız. Çok ciddi destek ve önerilerde bulundular. İnşallah sezon sonuna kadar engeller aşılmış olur.”dedi


Diğer Resimler

Samsunspor ‘a Destek Zirvesi Gerçekleştirildi
Samsunspor ‘a Destek Zirvesi Gerçekleştirildi
Samsunspor ‘a Destek Zirvesi Gerçekleştirildi