Samsun’dan Ata’ya Mektup Var


Samsun’dan Ata’ya Mektup Var

Milli Mücadelenin Başladığı Şehirden Anıtkabir’e Mektup

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlattığı şehir Samsun’dan, Ulu Önder’e mektup... 

Milli Mücadele’nin en önemli şehirlerinden Samsun’da bulunan, Orta Karadeniz’in en büyük alışveriş merkezi Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, anlamlı ve duygu yüklü bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadeleyi başlatmak için 100 yıl önce adım attığı Samsun’dan, Ata’ya mektuplar yazılacak. 

PTT ve Piazza iş birliğinde 28 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte, Samsunlular Atatürk’e mektup yazabilecekler. 

Samsunlular, ‘’Anıtkabir’e Mektuplar’’ etkinliği kapsamında AVM’ye kurulacak olan stantta Atalar’ına duygularını ifade edecekleri mektupları kaleme alacaklar. 

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanacağı 29 Ekim’i ve Ulu Önder’in aramızdan ayrılışının hüznünün yaşanacağı 10 Kasım’ı da kapsayan etkinlikte, AVM’nin ziyaretçileri Atatürk’e olan hislerini ve minnettarlığını kağıda dökebilecekler. Etkinlik sonunda yazılan yüzlerce mektup, PTT tarafından üzerine pul yapıştırılıp gönderime hazır hale getirilerek Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gönderilecek. 

Piazza’nın ziyaretçileri, teknoloji kullanımının artmasıyla unutulan mektup yazma kültürünün de yeniden canlandırılmasına katkı sunacak olan etkinliğe 28 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında 10.00-17.00 saatleri arasında katılabilecekler.