Samsun Büyük Güne Hazır


Samsun Büyük Güne Hazır

19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı kutlamalarının en görkemli anları yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun büyük güne hazır. Tüm vatandaşlarımızı kutlamalara bekliyoruz" dedi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 100 yıl bağımsızlık meşalesini yaktığı Samsun, yarın Cumhuriyet tarihinin en büyük 19 Mayıs kutlamalarına ev sahipliği yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı görkemli kutlamalar için Samsun, tüm hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsunlu hemşehrilerimizi Tütün İskelesi'ndeki büyük buluşmaya davet ediyorum" çağrısında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GELİYOR

Ocak ayından bu yana 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yıl etkinliklerini sürdüren Samsun, yarın kutlanacak 'Büyük Gün'e hazır. Şehir bayraklarla adeta kırmızı beyaza boyanırken Tütün İskelesi ve Bandırma Vapuru gibi mekanlar adeta ziyaretçi akınına uğruyor. 100'üncü yıl dönümü nedeniyle yarın düzenlenecek kutlamalara ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar'ın yanısıra Türkiye'nin dört bir yanından vatandaş katılacak.

TÜTÜN İSKELESİ'NDE TARİHİ GÜN

19 Mayıs'ın 100'üncü yıl gururunu yaşayan kentte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Etkinlikler kapsamında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Pazar günü şehrimize teşrif edecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız, Tütün İskelesi'nde Samsunlulara hitap edecek. Tüm halkımızı saat 13.30'daki bu büyük buluşmaya davet ediyorum" dedi.

HAZIRLIKLAR VE TEDBİRLER TAMAM

Dün akşam ilk olarak Mili Mücadele 1919 adlı tiyatral gösteriyi izleyen ve, "Kurtuluş Savaşı'nda Türk Milleti'nin vatanını müdafaa için verdiği büyük mücadeleyi, ortaya koyduğu inanılmaz özveriyi anlatan 'Milli Mücadele 1919' adlı tiyatral gösteri bizlere duygu dolu anlar yaşattı. Tiyatrocu kardeşlerimizi yürekten kutluyorum" açıklamasında bulunan Başkan Mustafa Demir, bugün ise ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan'ın teşrifleriyle kutlamaların yapılacağı Tütün İskelesi'ndeki hazırlıkları ve alınan tedbirleri inceledi.

ÖNCE BOT FİNALLERİ, SONRA VOSVOS TURU

Daha sonra Dragon Bot Yarışması finallerini takip eden Başkan Mustafa Demir, yarışlara yoğun ilgi gösteren Samsunlularla selamlamıştı, günün anısına vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Yüzlerce motosiklet tutkunu ve 'Vosvossevenler'in Batı Park'taki buluşmasına da katılan Başkan Demir, Vosvos'un direksiyonuna geçerek Türkiye'nin her bölgesinden gelen tutkunlarla birlikte tur attı.