Salarha Tüneli Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor


Salarha Tüneli Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın seçim döneminde adını 10 numara projeler olarak adlandırdığı projeler arasında yer alan, Salarha Tüneli çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı İstanbul Milletvekili Ak Parti Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve beraberinde Ak Parti Rize Milletvekilİ Hasan Karal, Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, merkezi hükümet desteğiyle yapılacak olan Tünel’de başlatılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.
Bir ucu Salarha vadisinden başlayan diğer ucu ise Rize merkez dalyan mevkkinden çıkacak olan yaklaşık 3 km.’lik salarha tünelinde, delme çalışmaları başladı. Kısa bir süre önce başlatılan tünel çalışmalarında Salarha vadisi yönünden başlanarak tünelin yaklaşık 150 metre mesafesinin delme işlemi gerçekleştirildi.
Konuyla ilgili Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş’tan bilgi alan Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı İstanbul Milletvekili Ak Parti Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı bir açıklamada bulundu.
Ak Parti Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı konuşmasında: “Temelini geçtiğimiz yıl hep birlikte atmış olduğumuz Salarha tünelinde yapılan ihalenin ardından çalışmalar başlatıldı. 3 km. uzunluğunda çift tüplü bu tünel şehrin trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Bundan birkaç yıl evvel Salarha tüneli denildiğinde böyle bir şeyin yapılacağı hayal bile edilemezdi. Ama bugün bunu uygulama safhasına gelmiş bulunmaktayız. Bu tünelin hizmete açılmasıyla Rize Merkezden Andona çıkacak olan vatandaşlarımız bugün var olan mesafeden çok daha az bir mesafede gitmek istedikleri yere ulaşmış olacaklar. Çalışmaların sürekli takibindeyiz” dedi.