OTSO YÖREX’de Ordu’yu Tanıttı


OTSO YÖREX’de Ordu’yu Tanıttı

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Antalya Ulusal YÖREX Fuarına katılarak ilimizin yöresel ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO)  Antalya Ulusal YÖREX Fuarına DOKA’nın açmış olduğu 200 metrekarelik genel stant içinde,25 metrekarelik alan içerisinde 3 personel ile katılım sağladı.

Ulusal YÖREX Fuarına katılım gerçekleştiren Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İsmail Hakkı Üçer fuar hakkında konuşmasında; “YÖREX  fuarına katılım gerçekleştiren Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu’da yerel ürünler üzerinde faaliyette bulunan Sanset Gıda firması, Gürsoy firması, Altaş firması, Kramex firması, Arıcılar Birliğinin ürettiği ballar ile Canik helva ve korsaş peyniri gibi ürünlerden numuneler alarak bu fuara katılım gerçekleştirdik ”dedi.

Genel Sekreter Üçer; “Bu fuarın yöresel ürünlere hitap etmesi nedeni ile Ordu ilinde yetişen bazı yöresel ürünleri tanıtmak için, özellikle coğrafi işaret çalışmaları son aşamaya gelmiş olan Ordu tostunun bizzat orada yaparak fuara katılan insanlara tattırarak tanıttık. Ayrıca Perşembe Koz helvasını orijinal kabı ile orijinal hali ile fuara götürdük, gün boyu fuara gelen insanlara koz helvasının tanıtımını gerçekleştirdik. Aynı zamanda Ordu tostunun yanında, Doğuş çay standımızda da çay ikramlarında bulunduk” diye belirtti.

Fuar boyunca Ünye ve Fatsa ile ortak hareket ettiklerini söyleyen Üçer; “Fuar boyunca kardeş odalarımız Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası da yanımızda yer aldı. Ordu standı içerisinde Ünye Ticaret ve Sanayi Odası standında kil ve bentonitten yapılmış güzellik ürünleri sergilenirken bakır işçiliği sanatları sergilendi. Coğrafi işaret alan Akkuş fasulyemizi pişmiş bir şekilde insanlara tattırdıklarını vurguladı.