Ordulu İş Adamları Dubai’de


Ordulu İş Adamları Dubai’de

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından hazırlanan URGE projesi kapsamında Ordulu iş adamları Dubai’ye giderek, iş gezisinde bulundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından yürütülen  Ekonomi Bakanlığına URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Destek Programı) kapsamında hazırlanan “Fındık ve Mamulleri Sektöründe Rekabetçiliğin Artırılması ve Güç Birliğinin Sağlanması” projesi kapsamında Dubai’ye giden Ordulu iş adamları ilk programları kapsamında T.C Dubai, başkonsolosluğunda toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda T.C. Ticaret Ataşesi Hasan Onal, Baskonsolos Erdem Ozan’in katılımı. Dubai Turk Is Konseyi’nin sunumu gerçekleştirildi. Heyet daha sonra son 3 yıldir üste üste dünyanın en iyi serbest bölgesi seçilme başarısını göstermiş olan DMCC (Dubai Multi Commodities Centre) Serbest Bölgesi’nin üst düzey yetkilileri ana yönetim binasinda bir araya geldi. Gerçekleşen toplantılar oldukça verimli geçerken, OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Başkan'da ilgililere birer plaket taktim etti. Ordu heyetinin ilk günü Dubai'de gerçekleşen şehir turu ile sona erdi.

Dubai’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin; “Ordu’dan Dubai’ye odamız tarafından hazırlanan yaklaşık 10 milyon TL bütçeli URGE projesi kapsamında geldik. Bizim amacımız bu tür projelerle Ordulu iş adamlarını diğer ülkelere götürerek oralarda pazar yerleri bulunulmasını sağlamaktır. Proje kapsamında bundan öne gerçekleştiren Almanya ziyaretinden sonra Dubai ziyaretini gerçekleştirdik. Almanya ziyaretinden olumlu sonuçlar elde eden iş adamlarımız umarım Dubai’de de yeni iş imkanları ile ülkemize döneriz” dedi.