OMÜ, Samsunlularla Birlikte 18 Mart’ta Şehitlerimiz için Yürüyecek


OMÜ, Samsunlularla Birlikte 18 Mart’ta Şehitlerimiz için Yürüyecek

Haydi Samsunlular, bu pazar şehitlerimiz için yürüyoruz

Ondokuz Mayıs Üniversitesi; öğrencisi, akademisyeni, idari personeli ve halkla birlikte 18 Mart Pazar günü saat 14:00'te vatanı için toprağa düşen şehitlerimize saygı için yürüyecek. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümünde Çanakkale Şehitlerini Anma Günü'nde düzenlenen yürüyüş ile vatanı ve milleti için şehadete hiç düşünmeden koşan şehitlerimizin aziz hatıraları rahmet, minnet ve saygıyla yâd edilecek.

Samsun şehir merkezindeki İstiklal Caddesi’nde (Çiftlik) DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü önünde başlayacak yürüyüş, Onur Anıtı’na (Atatürk Anıtı) çelenk sunumu ve saygı duruşu ile birlikte sona erecek.

Tüm kamu kurum ve özel kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin ve halkın davetli olduğu yürüyüş, Samsun Valiliğinin izniyle gerçekleştiriliyor. Üniversite ve toplum buluşmasının en özel örneklerinden biri olacak yürüyüşte Samsun kırmızı beyaza bürünecek.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, yürüyüşe tüm Samsunluların heyecan ve minnet duygularıyla katılmasını beklerden, etkinliğin duyurularını yerel ve ulusal basın, outdoor çalışmaları ve  www.omu.edu.tr, üniversitenin sosyal medya hesaplarından  #Samsunşehitlerimiziçinyürüyor #omüşehitlerimiziçinyürüyor  bağlantılarıyla yapıyor. 

“Şehitlerimiz için Yürüyoruz” etkinliğinin programı ise şöyle:

13:30 KORTEJİN İSTİKLAL CADDESİ’NDE TOPLANMASI (DSİ Bölge Müdürlüğü önü)
14:00 ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ’NÜN BAŞLAMASI
14:40 ONUR ANITI'NA (ATATÜRK ANITI) VARIŞ VE ÇELENK SUNUMU
14:45 PROTOKOL KONUŞMALARI
15:00 KAPANIŞ