Nuray Hafiftaş’ı Dostları Yalnız Bırakmadı


Nuray Hafiftaş’ı Dostları Yalnız Bırakmadı

Kanserden korunmak ve farkındalığın önemini arttırmak için Emsey Hospital 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde Nuray Hafiftaş ve diğer onkoloji hastalarına moral etkinliği düzenledi.

Zara, Melihat Gürses, Müşerref Akay, Zekai Tunca, Nur Ertürk, Selahattin Alpay, Ferman Toprak ve Zeynep Başkan gibi birçok ünlü isim konser vererek bu anlamlı güne destek oldu

360 derece kanser tanı ve tedavi yöntemi ile hizmet veren Emsey Hospital bünyesi içerisinde yer alan Emsey Kanser Merkezi, 4 Şubat Dünya Kanser Günü sebebiyle ses getirici bir etkinliğe imza attı. Nuray Hafiftaş’ın sanatçı dostları bu anlamlı günde hem kendisine hem de diğer onkoloji hastalarına moral vermek adına mini bir konser verdiler.

Bizler sadece okyanustaki birer damlayız

Nuray Hafiftaş hem eğlendiği hem de duygusal anlar yaşadığı bu etkinlikte, onu tedavi sürecinde bir an bile olsun yalnız bırakmayan dostu Müşerref Akay’a ve yanında olan tüm sanatçı dostlarına çok teşekkür etti. Hafiftaş,” Bugün sancılarıma rağmen inanılmaz derecede mutlu oldum. Buraya gönülden gelen dostlarım benim için çok özeller. En büyük Allah’tır ve bizler sadece okyanustaki birer damlayız.” diyerek gözyaşlarına hâkim olamadı.

Sahnede ilk yer alan sanatçılardan biri olan Zara, “Nuray Hafiftaş bana türküleri sevdiren kişidir. Bu nedenle bendeki yeri çok özeldir. Ona ve burada olan tüm hastalarımıza, hayata tutunmayı kendine görev edinmiş herkese acil şifalar diliyorum.” diyerek mikrofonu Zekai Tunca’ya devretti. Nuray Hafiftaş’a yakın zamanda iyi günlerin geleceğinin temennisini veren Tunca, “Umuyorum ki çok yakında iyileşecek ve kendini toparlayacak. Bu sayede beraber konser vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin babası, ağabeyi olan Cumhurbaşkanımıza teşekkürler

Nuray Hafiftaş’ın bu zor günlerinde en büyük destekçilerinden biri olan Müşerref Akay, “Katılan herkese teşekkür ediyorum. Hepsi çok değerli sanatçı dostlarımız. Emsey Hospital Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Göksel Bahadır Bey bize sürecin başından beri en büyük desteği verdi. Kendisi, hiç merak etmeyin elimizden geleni yapacağız dedi ve bize umut ve cesaret verdi. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl Hocama da çok teşekkür etmek istiyorum. Ben hayatımda bu kadar pozitif ve hastasını görünce yüzünde güller açan bir doktor tanımadım. “ dedi. Müşerref Akay Nuray Hafiftaş ile dostluklarının 40 senelik bir geçmişe dayandığını ve kendisini kız kardeşi gibi gördüğünü söyledi. Bu süreçte Nuray Hafiftaş’a destek olan herkese teşekkürlerini sunan Akay sözlerine şöyle devam etti, “Tüm hastaların ve tüm yardıma muhtaç insanların ağabeyi olan Sayın Cumhurbaşkanımıza da binlerce kez teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın’a, Sayın bakanlarımızdan Abdülkadir Aksu’ya, Başkan Yardımcımız Sayın Recep Akdağ’a da binlerce kez teşekkür ediyorum. Hepsi çok ilgilendi, var olsunlar.”

Emsey Hospital’in 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında düzenlediği bu etkinlikte yer alan sanatçıların katılımlarından dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getiren Emsey Hospital Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Göksel Bahadır, aynı zamanda desteklerini esirgemeyen Psiko Onkoloji Derneği’ne, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne ve HAYAD Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği’ne teşekkürlerini iletti.