MSO Başkanı Eyüp Aydın’dan Gülsan Sanayi Sitesi Açıklaması


MSO Başkanı Eyüp Aydın’dan Gülsan Sanayi Sitesi Açıklaması

Samsun Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Eyüp Aydın Gülsan Sanayi Sitesinde gelinen son nokta ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Başkan Aydın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Samsun’un yıllardır öne çıkan Gülsan Sanayi Sitesi problemini bilmeyen yoktur.

Taşındı taşınacak kalktı kalkacak derken artık son noktaya gelmiş bir durumdayız. Peki ne olacak bu durum?

Genel olarak Gülsan Sanayi esnafi sanayi sitesinin taşınması konusunda hemfikir, ancak esnafın kafasında nereye taşınacağız, ne zaman taşınacağız, belediye istimlak ettiği yerleri boşaltacak mı, yıkacak mı? Gibi birçok soru işaretleri oluştu.

Biz de Samsun Madeni Sanatkârlar Odası olarak hem odamız üyelerinin hem de diğer esnaflarımızın mağduriyetini gerek Büyükşehir Belediye Başkanımıza gerek Milletvekillerimize, il ve ilçe siyasi parti başkanlarına, ilçe belediye başkanlarımıza, valimize birçok ilgili kurumlara ve esnaf temsilcilerine ilettik.

Artık Şehrin idarecileri bu sorunun farkında. Bazı eksikler, geç kalkınmışlıklar olabilir, ancak geçmişi karıştırıp da birilerini suçlayacak ortalığı karıştıracak durumda değiliz. Gerek büyükşehir Belediye Başkanımızla gerek valimizle ve milletvekillerimizle bu sorunu masaya yatırdık. Ortak akıl yürüterek çözüm bulmalıyız mantığı ile çıkmış olduğumuz, doğru olduğuna inandığımız bir yol belirledik.

Artık ortada çözümsüzlük yok, devletimiz tüm imkânları ile esnafımızın yanındadır ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun içinde ilk adım olarak gerek Büyükşehir Belediyemiz gerek valiliğimiz gerekse miletvekilerimizin de destekleri ile SAMSUN MODERN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERETİFİ’ni kurduk ve kooperatifimize kayıtlarımız tüm hızı ile devam ediyor.

Böylelikle hem bürokrasinin üzerinden büyük bir yükü almış olduk hem de esnafımıza bir nefes olmuş olduk.

Samsun’a prestij katacak sanayileşme ve kent estetiğini modernize edilmiş halini içinde barındıran modern bir sanayi sitesi ön planı hazırladık ve bütün gereksinimleri yapılmış olan ülke genelindeki diğer sanayi sitelerinden örnekler alarak bu projemize dahil edeceğiz. Nasip olurda bu düşüncelerimizi hayata geçirirsek samsun esnafımızı birçok alanda rahatlatmış olacak.

Toparlayacak olursak çözüme çok yakınız, esnafımız başta olmak üzere şehrin idari amirleri, sivil toplum kuruluşları ve diğer ilgili birimler bu oluşuma bu yapılanmaya destek verir ve arkasında durursa tüm ülkeye örnek bir proje ortaya koymuş olacağız

Bizlerden desteklerini esirgemeyen’’ her zaman yanınızdayım’’ diyerek bizleri onurlandıran Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin’e ve belediye idari personellerine, sayın valimize,  Ak Parti Samsun İl Başkanımıza, milletvekillerimize, esnaf oda temsilcilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri kimseye mahcup etmesin. "