Miliç, Ege Sahillerine Rakip Olacak


   Samsun'un Terme ilçesi Miliç sahili, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı proje ile hayat buldu.

   Ege sahillerini aratmayacak olan Miliç sahilinin turizme kazandırılarak ilçenin gelişmesi, çok sayıda yerli ve yabancının ilçeyi ziyaret etmesi amaçlanıyor.

   İçinde kafeteryalar, duş alanları, tuvaletler, büfeler, mescit, bisiklet, gezi ve taşıt yolları ile tam bir sosyal tesis haline gelen Miliç sahili, Terme halkının, aileleriyle birlikte güven ve huzur içinde ziyaret edeceği mekanların başında gelmeye hazırlanıyor.

   Miliç Sahili düzenleme projesiyle Ege sahilleri ile yarışacak bir sahili yok olmaktan kurtardıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Valisi İbrahim Şahin ve beraberindeki belediye bürokratları ile birlikte sahilde sona gelinen çalışmaları yerinde inceledi. 

    YILMAZ: "İDDİA EDİYORUM BU SAHİL EGE'YE RAKİP OLACAK"

    Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin projesi öncesinde alanın adeta izbelelik olduğunu ve vatandaşın sahile gelmeye çekindiğini söyleyen Başkan Yılmaz, "Yaptığımız Miliç Sahili düzenleme çalışmalarımız ile burası adeta yeniden doğdu. İddia ediyorum Terme Miliç, Ege sahillerine rakip olacak. Şu anda 1200 metrelik olan sahil şeridimizin alt yapı ve peyzaj çalışmaları bitti. Sahilde, halkın güvenle yararlanabileceği bir plaj, etkinlik alanı, ailelerin zamanlarını manzara eşliğinde keyifle geçirebilecekleri kafeterya ve çay bahçesi, piknik alanları, yürüyüş parkurları, düğün salonu, çocuk oyun alanları ve otopark çalışmaları tamamlandı" diye konuştu.

   "HERKES TERME BU KADAR GÜZEL MİYDİ DİYECEK"

   Yapılan hizmetlerin ana merkezinde Terme’nin gelişimi olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Büyükşehir olarak bizler her yerdeyiz. Turizm bölgesi  olan Ege sahillerimizde ne varsa Samsun'umuzda da olacak. Terme’li vatandaşımız ilçesinden ayrılmadan nefes alacağı tatilini geçireceği mekana sahip olacak. Alanda yürütülen çalışmalar tamamlanmak üzere. Yakında tamamen vatandaşın kullanımına açacağız. Hayatında hiç Terme'ye gelmemiş vatandaşlarımız bile tatil için Miliç Sahili'ni tercih edecekler. Herkese Terme bu kadar güzel miydi? dedirteceğiz" dedi.


Diğer Resimler

Miliç, Ege Sahillerine Rakip Olacak
Miliç, Ege Sahillerine Rakip Olacak
Miliç, Ege Sahillerine Rakip Olacak