İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Dışında Her Yerde Aday Çıkaracağız


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Dışında Her Yerde Aday Çıkaracağız

MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dışında her yerde aday çıkaracaklarını söyledi.

Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Bahçeli, belediye başkan adaylarını merkez yoklamasıyla belirleyeceklerini belirterek şunları söyledi;

"Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz hafta sonunda Kızılcahamam Patalya Otel’de Milletvekilleri, MYK ve MDK üyelerimizin katılımıyla düzenlediğimiz müşterek toplantı gayet başarılı geçmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde takip ve temin edeceğimiz strateji ve politikalar görüşülmüş, kabulü sağlanmıştır.

Tekraren ifade ediyorum ki, parti olarak belediye başkanlarımızı merkez yoklamasıyla belirleyeceğiz.

Ve de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dışında her yerde, her seçim çevresinde, her büyükşehir, il, ilçe ve beldede adaylarımızı çıkartarak Mahalli İdareler Seçimlerine katılacağız.

Mutlaka başaracağız, Allah’ın izniyle en iyi sonucu alacağız.

Biz Cumhur İttifakı’na bağlıyız.

Gevezelik yapan, hazımsızlık gösteren, alttan alta ittifakı tahribe yeltenen kibir yuvalarını, yoğurdum ekşi, peynirim küflü demeyen bedbahtları dikkate ve ciddiye almayacağız.

İşimize bakacağız, önümüzdeki gündemlere kilitleneceğiz.

Eğer sabrımızı taşırırlarsa, bize tepeden bakıp asap bozucu imalarına, edep dışı ifadelerine devam ederlerse unutmasınlar ki, biz de gafile söylenecek ne söz biter, ne de tepki diner.

Cumhur İttifakı Cumhuriyet’in bekçisi, Türk milletinin ümididir.

Üstelik beka, güvenlik ve istikrar temeline dayanmaktadır.

Siyasetimizi müzmin ve mihnet içinde olduğunu sananların, partimizi muavenete muhtaç değerlendirenlerin aklına şaşar, kendi ayaklarına kurşun sıkmamalarını tavsiye ederim."

Kaynak: mhp.org.tr