İmanına, İnancına ve Maneviyatına Sahip Çıkan Bir Gençlik İstiyoruz


İmanına, İnancına ve Maneviyatına Sahip Çıkan Bir Gençlik İstiyoruz

2023 Gençlik Şûrası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin ilimde, fende, teknikte ve tefekkürde kendilerini yetiştirmelerini isteyerek “Kendinizi tek bir alanda değil, bu alanların hepsinde de geliştirmeniz gerekiyor. Bizler bu yola koltuk sevdasıyla, makam sevdasıyla değil; hizmet sevdasıyla çıktık. Bunun için de biz, gençlerden korkan, gençlerden çekinen, yerini gençlere bırakmayı düşünmeyenlerden asla olmadık. Aziz milletimizin emaneti olan bu görevleri, vakti-saati geldiğinde sizler devralacaksınız” dedi.

Kendilerinin gençlik konusunda bir “Kızıl Elması” olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz kalb-i selim sahibi bir gençlik istiyoruz. Yani imanına, inancına, maneviyatına sahip bir gençlik istiyoruz. Biz zevk-i selim sahibi bir gençlik istiyoruz, yani sanatıyla, kültürüyle, estetiğiyle, zirvede bir gençlik istiyoruz. Gençler, biz aklıselim sahibi bir gençlik istiyoruz, yani ilimde, fende, teknikte, tefekkürle en ileride bir gençlik. Bunun için kendinizi tek bir alanda değil, bu alanların hepsinde de geliştirmeniz gerekiyor. Ben AK Parti gençliğini böyle görüyorum” şeklinde konuştu.

Gençlerin kendilerini tek bir alanda değil, bu alanların hepsinde de geliştirmeleri gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin de yola koltuk ve makam sevdasıyla değil, hizmet sevdasıyla çıktıklarını ifade etti. Gençlerden korkan, gençlerden çekinen, yerini gençlere bırakmayı düşünmeyenlerden asla olmadıklarını da belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin emaneti olan görevleri, vakti-saati geldiğinde gençlerin devralacağına dikkat çekti.

“GÜNÜ GELDİĞİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN SİZLERDEN BİRİSİ MİLLETİMİZİN HUZURUNA ÇIKACAK”

Göreve geldiklerinde 30 olan seçilme yaşını 18’e kendilerinin indirdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu da gençlere inandıkları için yaptıklarını söyledi. Devam eden kongrelerde yeni görev alanların önemli bir kısmının, gençlik kollarından yetişme olduğunu memnuniyetle gördüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı durumun belediye başkanlığı ve milletvekili seçiminde de olacağını vurguladı.

“Hiç şüphesiz, günü geldiğinde Cumhurbaşkanlığı için de sizlerden birisi milletimizin huzuruna çıkacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok iyi biliyorum ki, sizler kendinize birtakım haklar lütfedilmesini beklemiyorsunuz. Sizlerin tek isteği önünüzün açılması, fırsat kapısının aralanmasıdır. Biz de sizlere diyoruz ki; işte 2023 hedeflerimiz, işte 2053 ve 2071 vizyonlarımız… Hepsi de sizin içindir. Bu fırsatları çok iyi değerlendirin.

Kaynak: tccb.gov.tr