İlkadım TEGV ile KOD'luyor


İlkadım TEGV ile KOD'luyor

Bilişim dünyasının kapıları İlkadım da  çocuklara açılıyor.Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı nın İlkadım sınırları içerisinde yer alan Eğitim Parkında çocuklar etkinliklerini KOD lama ile öğreniyorlar.  

TEGV, dört ana alanda (matematik, fen, okuma ve sanat) gerçekleştirdiği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Çocukların temel dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla tasarlanan Algo Dijital Projesi, bilişim dünyasının kapılarını çocuklara açıyor.

Üstelik ücretsiz. Google.org desteği ile hayata geçen projeyle, çocukların problem çözme, algoritmik düşünme, blok temelli kodlama / programlama, dijital okuryazarlık ve dijital yurttaşlık konularında becerilerini geliştirmelerine katkı sunmak amaçlanıyor.

İlkadım sınırları içerisinde 2 gün boyunca çocuklara KODLAMA etkinliğinin tanıtımı gerçekleştiren TEGV, Başkan Erdoğan TOK u da etkinliğe dâhil etmiş oldu. Çocuklar ile birlikte Robot Kodlama etkinliğini izlemleyip, gözlem yapan TOK sonrasında etkinliğe dâhil oldu.

Alanında eğitimli ve deneyimli gönüllü ekibi ile Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen eğitim programı, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirerek, onları programcılık ile tanıştırıp, kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor.

Böylelikle; dijital yurttaşlık ve dijital zorbalık, teknoloji ve güvenli İnternet konularında öğrenciler farkındalık kazanıyorlar

TEGV, ücretsiz etkinliklerinden yararlanmak için çocuk ve velileri eğitim parkına davet ediyor.